W sobotę należy zorganizować opiekę dla dzieci z oddziałów przedszkolnych

Autor: Agnieszka Kosiarz
Data: 06-11-2014 r.

Jeśli szkoła podstawowa ma oddziały przedszkolne, tak zwane zerówki, a ma do odrobienia jakiś dzień wolny od pracy w kolejną sobotę (na przykład za 10 listopada), to musi tego dnia zostać otwarta. Oczywiście sytuacja taka ma miejsce tylko wówczas, jeśli rodzice dzieci uczęszczających do oddziałów przedszkolnych wcześniej zadeklarują, że tego dnia istnieje potrzeba zorganizowania opieki dla dzieci.

Przepisy oświatowe w żadnym wypadku nie przewidują możliwości odrabiania zajęć w soboty przez oddziały przedszkolne działające w szkołach podstawowych.

Możliwość ustalenia dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych (pod warunkiem ich zrealizowania w wyznaczoną sobotę) w szczególnych przypadkach oraz za zgodą organu prowadzącego istnieje tylko w przypadku szkół publicznych. Oznacza to, iż nie ma jakiejkolwiek możliwości, by zrobić to w przypadku oddziałów przedszkolnych działających przy szkołach podstawowych.

Jeśli zatem, na przykład w dniu 10 listopada będzie konieczność zorganizowania opieki dla dzieci z oddziałów przedszkolnych, zgodnie z deklaracjami rodziców, to oddziały muszą zostać otwarte tego dnia.

Agnieszka Kosiarz, specjalista z zakresu prawa oświatowego

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »
Array ( [docId] => 35985 )
Array ( [docId] => 35985 )

Array ( [docId] => 35985 )