Urlop wypoczynkowy po urlopie macierzyńskim nauczyciela

Autor: Trochimiuk Anna
Data: 15-06-2012 r.

Zasadą jest, że nauczyciele korzystają z urlopu uzupełniającego w trakcie roku szkolnego w terminie uzgodnionym z dyrektorem szkoły. W przypadku jednak, gdy nauczyciel, wracając z urlopu macierzyńskiego, ma zaległy urlop wypoczynkowy, może wnioskować o udzielenie urlopu we wskazanym przez siebie terminie. Czy zawsze?

Urlop w szkołach feryjnych

Nauczyciel, jak każdy pracownik, może chcieć przedłużyć swój pobyt w domu z dzieckiem o niewykorzystany urlop wypoczynkowy. W związku z tym, że w szkołach feryjnych urlop udzielany jest w wymiarze ferii letnich i zimowych i w czasie ich trwania, nauczyciel nie może żądać udzielenia bieżącego urlopu wypoczynkowego w innym terminie.

Zaległy urlop wypoczynkowy

Inna sytuacja zajdzie wtedy, gdy nauczyciel ma zaległy urlop wypoczynkowy, tj. ma prawo do urlopu uzupełniającego. Nauczyciel może żądać udzielenia mu tego urlopu bezpośrednio po urlopie macierzyńskim i dyrektor szkoły nie może odmówić udzielenia urlopu w tym terminie.

 

Nauczyciel ma bezwarunkowe prawo do urlopu uzupełniającego we wskazanym przez siebie terminie jednakże tylko wtedy, gdy urlop uzupełniający rozpocznie się bezpośrednio po zakończeniu urlopu macierzyńskiego (tj. następnego dnia po jego zakończeniu), choćby to był dzień wolny od pracy!


Trochimiuk Anna

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Jak oduczyć dziecko przeklinania

pobierz

Nowe zasady oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów

pobierz

Reforma oświaty

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 30553 )
Array ( [docId] => 30553 )