Nowy wzór deklaracji dla podatku od gier

Data: 05-07-2013 r.

Od 1 lipca 2013 r. obowiązuje nowy POG-5/A. Zmodyfikowany formularz podatkowy uniemożliwia wpisanie ujemnej kwoty podatku od gier. Podatnicy mogą go stosować już w przypadku rozliczeń za lipiec 2013 roku.

Nowy załącznik do deklaracji POG-5 dla podatku od gier – POG-5/A – wyklucza możliwość wpisania ujemnej kwoty podatku. W przypadku gdy podstawa opodatkowania wynosi 0 lub jest liczbą ujemną należy wpisać 0. Rozporządzenie ministra finansów z 21 czerwca 2013 r. wprowadziło zmiany do rozporządzenia z 27 stycznia 2010 r. w sprawie wzorów deklaracji podatkowej dla podatku od gier.

Zmienił się załącznik nr 2, który określa wzór formularza POG-5/A. Nowy wzór deklaracji podatkowej POG-5/A obowiązuje od 1 lipca 2013 roku i ma zastosowanie już do rozliczeń za ten miesiąc. Nowy formularz został opracowany w celu usunięcia wątpliwości dotyczących prawidłowości wykazywania ujemnej kwoty podatku od gier w kasynach gry (w deklaracji POG-5/A).

Pierwotny projekt zmian zakładał rezygnację z możliwości sumowania podstaw opodatkowania wszystkich gier urządzanych w kasynach, a także uniemożliwienie wykazywania ujemnych podstaw opodatkowania.

 

Marta Grabowska-Peda, prawnik


Zobacz także:

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Najważniejsze zmiany w podatkach 2016 roku

pobierz

Imprezy integracyjne

pobierz

Zmiany w podatkach 2016

pobierz

Sprawdź, jak rozliczać VAT przy okresowym braku sprzedaży

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 30809 )
Array ( [docId] => 30809 )