Zmieniły się niektóre stawki opłaty skarbowej

Data: 02-05-2013 r.

Od 27 kwietnia 2013 r. obowiązuje ustawa z 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin, która zmienia wykaz przedmiotów opłaty skarbowej i niektóre jej stawki. Reguluje ona również wysokość opłat za wpis do rejestru podmiotów, wykonujących działalność na podstawie przepisów o środkach ochrony roślin, które nie są przedsiębiorcami w rozumieniu ustawy o swobodzie działalności gospodarczej.

Przyjęto opłatę za potwierdzanie sprawności technicznej sprzętu przeznaczonego do stosowania środków ochrony roślin w wysokości 220 zł. Natomiast stawka za wpis do rejestru w przypadku podmiotów prowadzących szkolenia w zakresie środków ochrony roślin wyniesie 616 zł. Za potwierdzenie sprawności technicznej sprzętu przeznaczonego do stosowania środków ochrony roślin opłata wyniesie 220 zł a za prowadzenie szkoleń w zakresie środków ochrony roślin - 616 zł.

Na takim samym poziomie pozostały opłaty skarbowe za decyzję w sprawie udzielenia upoważnienia do prowadzenia badań skuteczności działania środka ochrony roślin - 5.000 zł oraz za zmianę zakresu udzielonego upoważnienia do prowadzenia badań skuteczności działania środków ochrony roślin 1.000 zł.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Najważniejsze zmiany w podatkach 2016 roku

pobierz

Imprezy integracyjne

pobierz

Zmiany w podatkach 2016

pobierz

Sprawdź, jak rozliczać VAT przy okresowym braku sprzedaży

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 31139 )
Array ( [docId] => 31139 )

Array ( [docId] => 31139 )