Od 27 kwietnia zmieniają się niektóre stawki opłaty skarbowej

Data: 23-04-2013 r.

W najbliższym czasie zmieni się wykaz przedmiotów opłaty skarbowej i niektóre jej stawki. Nowe zasady pobierania opłaty skarbowej zostały wprowadzone ustawą z 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin, która zacznie obowiązywać od 27 kwietnia 2013 r.

Na dotychczasowym poziomie (1.135 zł) pozostała opłata skarbowa z tytułu dokonania wpisu do rejestru działalności regulowanej podmiotu wykonującego działalność na podstawie przepisów o środkach ochrony roślin w zakresie wprowadzania środków ochrony roślin do obrotu lub konfekcjonowania tych środków.

Przyjęto opłatę za potwierdzanie sprawności technicznej sprzętu przeznaczonego do stosowania środków ochrony roślin w wysokości 220 zł. Natomiast stawka za wpis do rejestru w przypadku podmiotów prowadzących szkolenia w zakresie środków ochrony roślin wyniesie 616 zł.

Ustawa uregulowała też wysokość opłat za wpis do rejestru podmiotów, wykonujących działalność na podstawie przepisów o środkach ochrony roślin, które nie są przedsiębiorcami w rozumieniu ustawy o swobodzie działalności gospodarczej.

 

Nowe wysokości opłat skarbowych:

  • za potwierdzenie sprawności technicznej sprzętu przeznaczonego do stosowania środków ochrony roślin opłata wyniesie 220 zł
  • za prowadzenie szkoleń w zakresie środków ochrony roślin - 616 zł.

Na takim samym poziomie pozostały opłaty skarbowe za decyzję w sprawie udzielenia upoważnienia do prowadzenia badań skuteczności działania środka ochrony roślin – 5.000 zł oraz za zmianę zakresu udzielonego upoważnienia do prowadzenia badań skuteczności działania środków ochrony roślin 1.000 zł.

Sylwia Maliszewska


Zobacz także:

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Najważniejsze zmiany w podatkach 2016 roku

pobierz

Imprezy integracyjne

pobierz

Zmiany w podatkach 2016

pobierz

Sprawdź, jak rozliczać VAT przy okresowym braku sprzedaży

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 30802 )
Array ( [docId] => 30802 )