Od 1 czerwca 2015 r. trwa remont na A4

Data: 29-05-2015 r.

W poniedziałek 1 czerwca 2015 r. rozpoczął się remont najstarszych odcinków autostrady A4. Prace remontowe będą trwały całą dobę przez siedem dni. Ucierpią na tym mieszkańcy województw opolskiego, dolnośląskiego, śląskiego oraz małopolskiego.

Od początku czerwca ruszyły prace związane z remontem autostrady A4 w województwie opolskim od węzła Przylesie do węzła Prądy. Remontowana będzie jezdnia w kierunku Katowic. Ruch pojazdów będzie przekierowany z dwóch jezdni na jedną i będzie się tam odbywał dwukierunkowo przy ograniczonej prędkości do 80 km/godz. Prace zaczęły się od 197. km autostrady (MOP Wierzbnik, 3 km za węzłem Przylesie) i będą się posuwały w stronę węzła Prądy.

Remont autostrady w województwie dolnośląskim będzie odbywał się na jezdni południowej na odcinku między węzłem Krajków a węzłem Przylesie. Prace będą prowadzone również na węźle Brzezimierz. Remont będzie odbywać się będzie wieloetapowo. Naprawiana jezdnia będzie odcinkowo wyłączana z ruchu. Ruch będzie kierowany na jezdnię północną, gdzie na odcinku remontowanego etapu będzie odbywał się dwukierunkowo.

Na terenie województwa śląskiego będą prowadzone prace remontowe na odcinku w Rudzie Śląskiej (uskok Halemba) oraz na węzłach: Batory, Bocheńskiego, Witosa. Remont obejmie również nawierzchnię autostrady A4 na odcinku od wiaduktu w ciągu ul. Kąpielowej w Krakowie do węzła Kraków Wieliczka. Prace będą prowadzone na zamkniętej jednej jezdni.

Źródło:

GDDiKA

Krzysztof Luberek, specjalista z zakresu transportu drogowego

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Obsługa tachografu

pobierz

Dokumentacja kadrowa kierowcy

pobierz

Zaświadczenie o nieprowadzeniu pojazdu

pobierz

Niemiecka płaca minimalna

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 37234 )
Array ( [docId] => 37234 )

Array ( [docId] => 37234 )