Przybędzie 100 nowych fotoradarów

Data: 19-02-2014 r.

Najwięcej nowych masztów pojawi się w województwach łódzkim i mazowieckim. Z kolei opolskie nie otrzyma żadnego. Szacuje się, że postawienie kolejnych fotoradarów to inwestycja warta około 60 mln złotych.

21 lutego 2014 r. nastąpi otwarcie ofert na instalację 100 fotoradarów, a kilka dni później, na 29 urządzeń do odcinkowego pomiaru prędkości. Zadaniem 129 nowych urządzeń będzie poskromienie piratów drogowych.

W sprawie fotoradarów wybrany wykonawca będzie miał 52 tygodnie od dnia zawarcia umowy na ich zainstalowanie i przekazanie GITD. Ostatni z nich prawdopodobnie zacznie funkcjonować najpóźniej do końca czerwca 2015 r.

Zaraz po tym, jak zostanie dopracowana kwestia dotycząca nowych radarów, rozpoczną się prace nad automatycznym systemem nadzoru ruchu. Tu też podobnie jak w przypadku fotoradarów, najwięcej lokalizacji objętych systemem będzie w województwie łódzkim i mazowieckim.

System ma ruszyć na przełomie marca i kwietnia 2015 roku. Wcześniej jednak trzeba uporządkować bałagan przy drogach - wszystkie działające fotoradary zostaną oklejone na kolor żółty. Zgodnie z przepisami jest na to czas do końca czerwca 2014 r. Inspekcja przekonuje, że porządki idą jej lepiej, niż zakłada przyjęty harmonogram.

Obecnie spośród 309 stacjonarnych fotoradarów użytkowanych przez GITD tylko 3 funkcjonują w szarych obudowach. GITD musi także usunąć puste maszty, które pełnią raczej funkcję straszaka.

Anna Kolasa, specjalista z zakresu transportu drogowego

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »
Array ( [docId] => 33885 )
Array ( [docId] => 33885 )

Array ( [docId] => 33885 )