Więcej pojazdów zwolnionych z viaTOLL

Data: 13-01-2014 r.

Do Sejmu wpłynął projekt zmian w ustawie o autostradach płatnych oraz krajowym funduszu drogowym. Zgodnie z jego założeniami ma się zwiększyć liczba pojazdów zwolnionych z obowiązku opłaty za przejazd drogami objętymi systemem viaTOLL.

Zwolnione z obowiązku uiszczania opłaty za przejazd autostradą mają być dwie nowe grupy pojazdów. Do pierwszej z nich będą należały pojazdy o DMC nieprzekraczającej 3,5 tony należące do podmiotów wykonujących usługi w pasie autostrady oraz osób przez nie zatrudnionych. Usługi, o których tu mowa to w szczególności praca w miejscach obsługi podróżnych (MOP), stancji benzynowych i lokali gastronomicznych.

Bezpłatne przejazdy nie mają mieć jednak w tym przypadku charakteru nieograniczonego. Wymienione podmioty i osoby, po zawarciu umowy z zarządcą danego odcinka autostrady objętej systemem viaTOLL, uzyskiwałyby dokument umożliwiający korzystanie maksymalnie z dwóch bezpłatnych wjazdów i wyjazdów z autostrady leżących najbliżej miejsca ich zamieszkania i wykonywanej pracy.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Obsługa tachografu

pobierz

Dokumentacja kadrowa kierowcy

pobierz

Zaświadczenie o nieprowadzeniu pojazdu

pobierz

Niemiecka płaca minimalna

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 33625 )
Array ( [docId] => 33625 )