Egzamin po szkoleniu bhp musi się zawsze odbyć przed komisją

Kategoria: Szkolenie BHP
Data: 09-08-2013 r.

Egzamin kończący szkolenie okresowe bhp pracowników, jak również szkolenie bhp pracodawców wykonujących zadania służby bhp, bez względu na sposób organizacji szkolenia powinien odbywać się bezpośrednio przed komisją egzaminacyjną.

Organizator szkolenia musi powołać komisję egzaminacyjną. Przepisy nie określają składu takiej komisji. Należy jednak przyjąć, że powinna się ona składać przynajmniej z 2 osób. Wśród nich powinien znaleźć się organizator szkolenia albo jego przedstawiciel oraz wykładowca prowadzący szkolenie lub – jeżeli szkolenie prowadziło kilku wykładowców – jeden z nich.

Gdy nie ma określonego składu komisji (ani personalnego, ani ilościowego), można powołać komisję składającą się z większej liczby osób. Oprócz organizatora szkolenia i prowadzącego w jej skład mogą wejść również przedstawiciele pracowników i związków pracowników, pracownicy zatrudnieni na kierowniczych stanowiskach, pracownicy działu kadr lub służby bhp.


Trzeba również pamiętać, że również po szkoleniu przeprowadzonym za pomocą e-learningu, który jest wygodnym sposobem na przeprowadzenia szkolenia okresowego bhp, trzeba przeprowadzić egzamin przed komisją egzaminacyjną.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Poznaj skuteczne sposoby zmniejszania ryzyka wypadków przy pracach na wysokości

pobierz

Odpowiedzialność za uchybienia w zakresie szkoleń bhp

pobierz

5 praktycznych przykładów omawiania bezpieczeństwa pożarowego w ramach szkoleń bhp ułatwi Ci przygotowanie szkolenia

pobierz

Ryzyko zawodowe a ergonomia stanowisk pracy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 24337 )
Array ( [docId] => 24337 )