Pierwsza chińska spółka na warszawskiej giełdzie

Kategoria: Giełda
Data: 17-10-2013 r.

Na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zadebiutowała pierwsza spółka z Chin. Peixin jest 55. zagraniczną spółką notowaną w Warszawie. Firma ta zajmuje się produkcją maszyn wytwarzających artykuły higieniczne codziennego użytku.

Na rynku głównym GPW spółka Peixin International Group N.V. zadebiutowała w październiku 2013 r. Jest ona 46. zagranicznym emitentem notowanym na rynku regulowanym w Warszawie i 4. zagraniczną spółką, która wprowadziła akcje na główny parkiet w 2013 r. Emitent jest przy tym 444. spółką notowaną na Głównym Rynku GPW oraz 15. debiutantem na tym rynku w tym roku.

 

Wartość oferty publicznej chińskiej spółki wyniosła 16 mln zł. Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie jest jedynym rynkiem obrotu akcjami Peixin International Group N.V.

Peixin International Group N.V. jest spółką akcyjną, zawiązaną zgodnie z przepisami prawa holenderskiego, z siedzibą w Amsterdamie. Spółka jest jedynym udziałowcem Peixin International Group BVI, zawiązanej zgodnie z przepisami prawa Brytyjskich Wysp Dziewiczych. Peixin International Group BVI jest jedynym udziałowcem spółki prowadzącej działalność w Chińskiej Republice Ludowej.

Peixin projektuje, produkuje i sprzedaje maszyny do produkcji artykułów higienicznych codziennego użytku, takich jak podpaski (42% przychodów w 2012 roku), pieluchy (35%), chusteczki higieniczne (15%) i inne produkty (8%). Na przestrzeni niemal 20 lat działalności, związanej z projektowaniem i produkcją, firma zdobyła wiedzę dotyczącą technologii produkcyjnych i potrzeb klienta, a także zgromadziła doświadczenie w zakresie dystrybucji produktów zarówno w Chinach, jak i za granicą. Grupa jest jednym z najstarszych chińskich producentów maszyn do produkcji artykułów higienicznych codziennego użytku.

Obecnie na GPW notowanych jest 55 spółek zagranicznych (46 na głównym rynku oraz 9 na rynku NewConnect) z kilkudziesięciu krajów. Wśród nich najliczniej reprezentowane są spółki z Ukrainy, Czech, Litwy i Izraela.


Tagi: GPW

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Haczyki na lokatach bankowych

pobierz

Oszczędzanie na rachunkach

pobierz

Wiesz jak pomnażać kapitał na FOREX

pobierz

Tajemnice sukcesu najbogatszych inwestorów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 24918 )
Array ( [docId] => 24918 )