Licytacje komornicze sposobem na szybki zysk

Autor: Szulik Katarzyna
Data: 17-10-2012 r.

Nie każdy w życiu ma szczęście. Jedni zarabiają majątek, inni ledwo wiążą koniec z końcem spłacając długi. Gdy płynność finansowa zanika a zobowiązania nie są spłacane, zjawia się on- komornik. Ma prawo zlicytować majątek dłużnika. Takie licytacje są doskonałą okazją ku temu, by na nich zarobić.

Mieszkanie z licytacji

Obecnie ceny mieszkań wciąż są wysokie i nie zanosi się na to, by w najbliższym czasie znacząco obniżyły się. Doskonałą okazją ku temu by stać się właścicielem własnego M za stosunkowo niewielkie pieniądze, są nieruchomości wystawiane na licytację przez komornika. Mieszkanie lub dom można nabyć nawet za 3/4 a nawet (na drugiej licytacji) za 2/3 ceny oszacowania, a więc wartości, na jaką określił ją rzeczoznawcza.

Aby jednak móc kupić w ten sposób mieszkanie, należy posiadać własny kapitał na ten cel, a przynajmniej znaczną jego część. Wydatki zaczynają się już od samego początku drogi po własne lokum. Przed przystąpieniem do licytacji należy wpłacić rodzaj wadium - tzw. rękojmię. Wynosi ona jedną dziesiątą sumy oszacowania. Często na licytacjach komorniczych oprócz mieszkań czy domów można nabyć również samochody czy sprzęty AGD.

 

Gdzie szukać ogłoszeń o licytacjach komorniczych

Niestety dostęp do informacji o licytacjach komorniczych jest dość mocno ograniczony. Potencjalny nabywca musi poświęcić sporo czasu na bieżące śledzenie ogłoszeń. Najczęściej pojawiają się one w sądach na tablicach ogłoszeń oraz w siedzibach gmin. Informacji o licytacjach można szukać m.in w Internecie na stronie licytacje.komornik.pl . Obecnie działa również cała siatka serwisów komercyjnych, jednak za dostęp do tych informacji należy zapłacić.

W ogłoszeniu o planowanej aukcji przedmiot opisany jest niestety pobieżnie, ale w zamian podane są informacje o tym, gdzie można go wcześniej obejrzeć. Zwyczajowo podawana jest też data, godzina i miejsce planowanej licytacji. W przypadku samochodów licytacje komornicze odbywają się zwykle w siedzibie komornika, a gdy chodzi o nieruchomość- w sądzie.

Szulik Katarzyna

Tagi: komornik

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Haczyki na lokatach bankowych

pobierz

Oszczędzanie na rachunkach

pobierz

Wiesz jak pomnażać kapitał na FOREX

pobierz

Tajemnice sukcesu najbogatszych inwestorów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 24909 )
Array ( [docId] => 24909 )