Zarabiaj na czasie – inwestycje w zegarki

Autor: Szulik Katarzyna
Data: 17-10-2012 r.

Kursy walut wciąż się wahają, notowania giełdowe spadają, a czas na zarobienie majątku ucieka. W związku z tym, że czas jest bezcenny warto pomyśleć o inwestycjach w zegarki. Kiedyś były tylko eleganckim dodatkiem, dziś są doskonałą szansą na dobry zarobek.

jakie zegarki wybrać

Na rynku można kupić wiele czasomierzy. Jedne są cenne inne mniej. Nie wszystkie muszą być bardzo wartościowe i o tym z pewnością każdy potencjalny inwestor wie. Aby zarobić, kupujący powinni przede wszystkim wybierać modele rzadkie, z limitowanych edycji. W tym sektorze inwestycji alternatywnych liczy się również historia. Im starszy okaz i im ciekawszą ma przeszłość tym lepiej.

Oczywiście najbardziej cenione są te modele zegarków, które przetrwały próbę czasu i nadal działają poprawnie. Przy wyborze zegarka istotna jest również jego marka. Pod uwagę należy wciąć również jakość jego wykonania oraz surowiec, z jakiego nasz potencjalny zabytek jest zrobiony. Decydując się na zakup warto pamiętać o tym, że najcenniejsze są modele wykonane ręcznie, tradycyjnymi metodami.

Ile można zarobić na zegarkach

Jeśli ktoś nie jest jeszcze przekonany do tej formy lokowania kapitału warto sprawdzić, za jakie kwoty sprzedane zostały zegarki. Najwięcej rekordów na aukcjach padło dwa lata temu- w 2010 roku. W tym samym roku dom aukcyjny Christie’s sprzedał zegarek Patek Philippe za kwotę 5,7 miliona dolarów.

Kilka lat wcześniej zegarek tej samej firmy został sprzedany za imponującą sumę 11 milionów dolarów. Jest to absolutny rekord w branży zegarmistrzowskiej. Czasomierz ten był wcześniej własnością amerykańskiego bankiera Henry’ego Gravesa. Nabywca najdroższego zegarka, wolał pozostać anonimowy. Co ciekawe zegarek, którego datę powstania określa się na rok 1933 został stworzony w firmie, której założycielem był Polak Antoni Patek, który wyemigrował do Szwajcarii.

Szulik Katarzyna

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Haczyki na lokatach bankowych

pobierz

Oszczędzanie na rachunkach

pobierz

Wiesz jak pomnażać kapitał na FOREX

pobierz

Tajemnice sukcesu najbogatszych inwestorów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 24903 )
Array ( [docId] => 24903 )