Banki oferują już przedsiębiorcom szybkie kredyty przez Internet 

Kategoria: Kredyty
Data: 29-09-2013 r.

Szybkie procedury przyznawania kredytów nikogo już nie dziwią w przypadku rynku detalicznego. Przedsiębiorcy o podobnych udogodnieniach mogli tylko pomarzyć. Jest szansa na zmiany. Coraz więcej banków umożliwia wzięcie kredytu przez Internet z ograniczonymi do minimum formalnościami nawet do kwoty 50 tys. zł.  

Przedsiębiorcy już mogą korzystać z szybkich internetowych kredytów, w których procedura trwa zaledwie kilka minut, wszystko odbywa się przez internetowy system transakcyjny, a pieniądze są na koncie najpóźniej następnego dnia.

 

Obecnie w większości banków procedura wygląda następująco: starając się o kredyt firmowy trzeba w placówce przedstawić przynajmniej kilkanaście dokumentów. W zależności od rodzaju kredytu będą to różne dokumenty, np. dokumenty rejestracyjne firmy, zaświadczenia o nadaniu numerów NIP, REGON; dokumenty finansowe, w tym: kopię księgi przychodów i rozchodów, wyciągi z firmowych rachunków, zaświadczenia o niezaleganiu ze składkami do Urzędu Skarbowego oraz ZUS. W przypadku kredytu inwestycyjnego niezbędny jest biznesplan, a w przypadku kredytu hipotecznego: wypisy z rejestru gruntów, odpisy księgi wieczystej itd. Później przedsiębiorca musi czekać co najmniej kilka dni, lub kilka tygodni, by bank przeanalizował dokumenty i podjął decyzję kredytową.

Na rynku bankowym pojawiły się już oferty szybkiego finansowania dostępne za pomocą bankowości elektronicznej, które nie wymagają zbierania tych wszystkich dokumentów i zaświadczeń. Obecnie kredyty przez Internet oferują firmom cztery banki: Idea Bank, ING Bank Śląski, mBank i MultiBank. Każdy z nich zapewnia, że pożyczane pieniądze będą do dyspozycji prowadzących działalność maksymalnie następnego dnia roboczego.


Procedury między tymi bankami różnią się nieznacznie. Najczęściej polegają na tym, że przedsiębiorca wypełnia wniosek w serwisie transakcyjnym, gdzie określa formę kredytu. Po określeniu kwoty i potwierdzeniu transakcji sms-em bądź e-mailem pieniądze pojawiają się na koncie. Banki zapewniają, że do kwoty nieprzekraczającej 50 tys. zł nie są potrzebne żadne dokumenty ani zabezpieczenia (w przypadku ING kwota ta jest ustalana indywidualnie).

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Haczyki na lokatach bankowych

pobierz

Oszczędzanie na rachunkach

pobierz

Wiesz jak pomnażać kapitał na FOREX

pobierz

Tajemnice sukcesu najbogatszych inwestorów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 25056 )
Array ( [docId] => 25056 )