Kredyt na szkolną wyprawkę: gotówkowy, odnawialny czy na karcie

Kategoria: Kredyty
Data: 04-09-2013 r.

Wrzesień to dla wielu rodziców czas sporych wydatków związanych z posłaniem pociechy do szkoły. Po wakacyjnych wyjazdach, które niekiedy mogą nadwyrężyć domowy budżet, konieczne jest wygospodarowanie środków na zakup podręczników i przyborów niezbędnych do rozpoczęcia nauki. Podpowiadamy, jakim kredytem można sfinansować szkolną wyprawkę.

Według badań CBOS z końca 2012 roku, przeciętni polscy rodzice wysyłając dziecko do szkoły musieli liczyć się z wydatkiem rzędu 725 zł. Wyposażenie jedynaka kosztowało średnio 766 zł, dwójki dzieci 1364 zł, a trójki – 2153 zł. Nie są to małe kwoty, dlatego najlepszym wyjściem jest wcześniejsze zaplanowanie niezbędnych wydatków. Odkładanie co miesiąc od początku roku np. 50 czy 100 zł, pozwoli na zebranie do września pieniędzy, pozwalających na sfinansowanie wyprawki dziecka.

 

W sytuacji, gdy nie odłożyliśmy wcześniej potrzebnych funduszy, możemy skorzystać z usług banku oferującego pożyczki. Należy jednak pamiętać, że tego typu produkty finansowe są oprocentowane, dlatego przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z nich, warto skalkulować ich całkowity koszt. Obecnie w bankach dostępnych jest kilka rozwiązań, które pomogą w szybki sposób uzyskać niezbędny zastrzyk gotówki.

Kredyt odnawialny

Najprostszym sposobem na szybkie uzyskanie pieniędzy jest skorzystanie z limitu w rachunku bankowym. Jest on udzielany przez bank, w którym mamy założone konto. Kwota dostępnego limitu zależna jest od wpłat, które miesięcznie zasilają nasz rachunek. Jest to korzystne rozwiązanie ze względu na fakt, że odsetki jakie płacimy za udzielony kredyt, naliczane są tylko od kwoty, jaką wykorzystaliśmy.

Kredyt na karcie

Kolejnym sposobem na sfinansowanie szkolnej wyprawki jest wykorzystanie limitu na karcie kredytowej. Jest to szczególnie korzystne wyjście dla osób, które zakładają spłatę zaciągniętej pożyczki w ciągu miesiąca. W przypadku terminowej spłaty bank nie naliczy bowiem żadnych odsetek. Należy jednak pamiętać, że jeśli nam się to nie uda, oprocentowanie naliczane od zaciągniętego debetu, będzie na poziomie około 16%, czyli znacznie wyższym, niż w przypadku innego rodzaju pożyczek. Karta kredytowa jest jednak obecnie przyznawana przez banki na bardzo sprzyjających warunkach. Otrzymać ją może właściwie każda osoba, której dochody miesięczne przekraczają 500 zł.

Kredyt gotówkowy

Z kolei jeżeli potrzebujemy większej sumy, dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z kredytu gotówkowego. Jest to propozycja dla osób, którym zależy na pozyskaniu wyższej kwoty, rozłożonej na okres od 6 do nawet 120 miesięcy. W porównaniu do poprzednich produktów finansowych, jego zaletą jest to, że prowizję płacimy tylko raz, a nie co roku. Wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie, ponieważ pozwala ono na zaplanowanie spłaty kredytu w sposób, dostosowany do naszego comiesięcznego budżetu.


Tagi: kredyt

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Haczyki na lokatach bankowych

pobierz

Oszczędzanie na rachunkach

pobierz

Wiesz jak pomnażać kapitał na FOREX

pobierz

Tajemnice sukcesu najbogatszych inwestorów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 25048 )
Array ( [docId] => 25048 )