Po kredyt z banku do firmy pożyczkowej

Kategoria: Kredyty
Data: 18-11-2013 r.

Przekonanie, że klienci banków i firm pożyczkowych chodzą innymi ścieżkami zupełnie się nie potwierdza. Po usługi firm pożyczkowych sięgają przede wszystkim klienci banków. Na dodatek są to osoby właśnie spłacające kredyt bankowy, bardzo często niejeden – wynika z danych Biura Informacji Kredytowej.

Po jednej stronie klienci banków, po drugiej klienci firm pożyczkowych, do których kontakt znaleźli na słupie reklamowym, a między nimi przepaść nie do pokonania. Nic bardziej błędnego. Jak wynika z danych BIK – jedynie 17 proc. potencjalnych klientów firm pożyczkowych nie ma historii kredytowej w banku.

Pożyczki biorą osoby z bankowym kredytem

 

Cała reszta miała lub wciąż ma do czynienia z bankowymi kredytami. 10 proc. ma za sobą spłacone kredyty, a prawie trzy czwarte osób (73 proc.) w chwili ubiegania się o pieniądze w firmie pożyczkowej jest w trakcie obsługi co najmniej jednego kredytu bankowego. Wygląda na to, że większość klientów puka do drzwi firm pożyczkowych, gdy już nie udaje się im wziąć kolejnego kredytu w bankach.

To w tej grupie 30 proc. klientów ma jednocześnie kredyty w trzech bankach, podczas gdy wśród pożyczających wyłącznie w bankach zdarza się to zaledwie co dziesiątej osobie. Nie bez znaczenia jest też mocne wyeksploatowanie możliwości kredytowych w grupie „bankowo-pozabankowej” – 76 proc. Tymczasem wśród klientów samych banków wykorzystywanych jest 46 proc. możliwości kredytowych.

W tym momencie zupełnie już nie zaskakuje fakt, że osoby, które trafiają do firm pożyczkowych mają - według BIK - sporo niższą ocenę wiarygodności kredytowej. Przeciętnie są to 463 punkty, podczas gdy kredytobiorcy bankowi mają 535 punktów.


Tagi: kredyt, bik

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Haczyki na lokatach bankowych

pobierz

Oszczędzanie na rachunkach

pobierz

Wiesz jak pomnażać kapitał na FOREX

pobierz

Tajemnice sukcesu najbogatszych inwestorów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 25070 )
Array ( [docId] => 25070 )