Wsparcie unijne dla przedsiębiorców w latach 2014-2020

Kategoria: Finanse w firmie
Data: 17-10-2013 r.

Więcej środków na współpracę nauki z biznesem, inwestycje i innowacje – na tych obszarach będzie skupiać się wsparcie unijne dla przedsiębiorców w latach 2014-2020. Na działania skierowane do firm resort rozwoju regionalnego planuje przeznaczyć ponad 12,5 mld euro, z czego prawie 7 mld dostępne będzie w programach regionalnych.

Planując nowe, prawdopodobnie ostatnie tak korzystne dla naszego kraju, rozdanie unijnych funduszy, doszliśmy do wniosku, że polskie firmy muszą zacząć inwestować we własne pomysły, a nie kupować gotowe rozwiązania z zewnątrz. Dlatego w latach 2014-2020 zdecydowanie więcej środków przeznaczymy na współpracę nauki z biznesem” – poinformowała Elżbieta Bieńkowska, minister rozwoju regionalnego.

 

Minister przedstawiła trzy programy krajowe, w ramach których, od przyszłego roku firmy będą mogły pozyskać dofinansowanie swojej działalności. Wsparcie unijne przedsiębiorców w latach 2014-2020 będzie pochodzić m.in. z programu Inteligentny Rozwój. Jego głównym celem będzie pobudzenie innowacyjności gospodarki, np. poprzez wzmocnienie współpracy przedsiębiorstw z jednostkami naukowymi w celu komercjalizacji wyników prac badawczych oraz zwiększenia wartości prywatnych nakładów na B+R.

Kolejny program oferuje wsparcie dla regionów Polski wschodniej. Dofinansowanie z tego programu będzie przeznaczone m.in. na wdrażanie innowacji oraz wsparcie tworzenia nowych firm.

Wsparcie unijne dla przedsiębiorców w latach 2014-2020 będzie również pochodzić z programów regionalnych. Wesprą one inwestycje oraz rozwój kadr przedsiębiorstw, a także wzmocnią tzw. regionalne inteligentne specjalizacje – to, w czym dany region się specjalizuje i co będzie siłą napędową jego gospodarki.

Przedsiębiorcy będą mogli również skorzystać z funduszy unijnych w programie Polska Cyfrowa, Wiedza Edukacja Rozwój oraz Infrastruktura i Środowisko.

Źródło: Ministerstwo Rozwoju Regionalnego

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 25421 )
Array ( [docId] => 25421 )