Jaki program do wypalania dla Windows 10

Kategoria: Firma
Data: 13-03-2017 r.

Jeśli chcemy wypalić zdjęcia na płycie, to jaki program należy wybrać? Założenie jest takie, że używamy systemu operacyjnego Windows 10. Okazuje się, że nie trzeba ściągać, żadnego specjalnego programu. Wszystko znajdziemy w Windows 10.

Windows 10 ma zaszytą w systemie funkcję wypalania płyt CD/DVD. Samą czynność wypalania przeprowadzamy w następujący sposób.

 

1. Proszę włożyć pustą płytę do napędu. Następnie kombinacją klawiszy Windows + E otworzyć Eksplorator plików i podwójnym kliknięciem napęd CD/DVD (lub wypalarkę).

2. W następnym oknie dialogowym można najpierw nadać nazwę płycie DVD lub CD, która ma być wyświetlana po wypaleniu płyty w Windowsie.

3. Następnie należy wybrać wariant procesu wypalania. Do archiwizacji zalecam wariant napędu USB. Dzięki temu można później dodawać dalsze dane.

4. Po kliknięciu w Dalej płyta jest formatowana. Następnie Windows pokaże, że na płycie nie ma jeszcze żadnych plików. Aby dodać pliki należy przeciągnąć lub skopiować je po prostu do okna. Działa to faktycznie tak, jakbyśmy korzystali z napędu USB. Dane są podczas kopiowania natychmiast wypalane na płycie. Gdy dodamy wszystkie pliki, po zakończeniu procesu kopiowania na płytę można wyjąć nośnik z napędu.

Wskazówka: Płytę należy przechowywać w opakowaniu i najlepiej w szafie chroniącej przed słońcem. Tak wytrzyma dłużej.

Tym razem Windows 10 zapunktował na plus. Funkcję wypalania ma zaszytą w systemie i działa ona dość intuicyjnie. Łatwo się z niej korzysta i dobrze działa.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 40104 )
Array ( [docId] => 40104 )