Adblock Plus - blokowanie reklam na stronach internetowych

Autor: Kędra Przemysław
Data: 07-06-2012 r.

Coraz więcej serwisów umieszcza materiały reklamowe w postaci nachalnych bannerów, które wydłużają czas wczytywania strony. Istnieje możliwość uwolnienia się od wyskakujących okienek z reklamą za pomocą niewielkiego dodatku do przeglądarki.

Adblock Plus to jeden z bardziej znanych dodatków ułatwiających przeglądanie stron internetowych pozbawionych reklam. Aby zainstalować go w przeglądarce Firefox, wchodzimy pod adres https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/adblock-plus/ i klikamy zielony przycisk Zainstaluj.

Po zainstalowaniu dodatku, konieczne będzie ponowne uruchomienie przeglądarki internetowej.

Od tej chwili filtry Adbblock Plus będą skutecznie blokowały treści reklamowe takie jak: bannery flash czy wyskakujące okienka pop-up.

Jeżeli chcielibyśmy zdefiniować własną listę filtrów, możemy to zrobić otwierając w przeglądarce Menu -> Narzędzia -> Dodatki -> Rozszerzenia i kliknąć przycisk Opcje przy dodatku AdBlock Plus. W opcjach konfiguracyjnych klikamy przycisk Ustawienia filtra i przechodzimy do zakładki własne filtry.

W celu dodania polskich filtrów do Adblock Plus możemy skorzystać z darmowej subskrypcji dostępnej na stronie http://www.niecko.pl/adblock/. Wystarczy kliknąc odnośnik Subskrypcja i zatwierdzić klikając Subskrybuj zestaw.

Podstawy tworzenia własnych filtrów opisane są na stronie polskiego centrum Mozilli : http://mozillapl.org/wiki/Tworzenie_filtr%C3%B3w_dla_rozszerzenia_Adblock_Plus

Kędra Przemysław

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 25459 )
Array ( [docId] => 25459 )