Ashampoo Burning Studio - alternatywa Nero

Autor: Kędra Przemysław
Data: 18-05-2012 r.

Jeżeli dotychczas korzystaliśmy z płatnego programu do nagrywania płyt Nero, warto zapoznać się z Ashampoo Burning Studio będącym alternatywnym oprogramowaniem, które równie dobrze radzi sobie z nośnikami CD/DVD oraz Blue-ray.

Na początku muszę sprostować, że Ashampoo Burning Studio jest także oprogramowaniem płatnym. Jednak istnieją serwisy, które w ramach współpracy z Ashampoo oferują ten produkt całkowicie bezpłatnie, np. http://www.dobreprogramy.pl/Ashampoo-Burning-Studio,Program,Windows,12487.html

Po pobraniu programu, przechodzimy do instalatora, w którym warto odznaczyć opcję zmiany strony startowej, czy instalacji dodatkowego paska narzędzi (toolbar).

Gdy zainstalujemy Ashampoo Burning Studio, powinniśmy go bezpłatnie zarejestrować. W tym celu przechodzimy do menu Moje Ashampoo -> Zarejestruj Ashampoo Burning Studio... Zostaniemy przeniesieni na stronę producenta, gdzie podajemy adres email, kod pocztowy, oraz posiadaną drukarkę. Na nasz adres email, powinniśmy otrzymać dalsze instrukcje postępowania.

Program jest intuicyjny i posiada polski interfejs - zazwyczaj używaną funkcją jest Nagraj pliki i katalogi -> Utwórz nowe CD/DVD/Blue-ray. Gdybyśmy chcieli nagrać płytę z filmem VideoCD, która będzie odtwarzana w stacjonarnym odtwarzaczu, możemy wybrać opcję Nagraj filmy -> Utwórz Video CD.

Ashampoo Burning Studio umożliwia również kasowanie dysków wielokrotnego zapisu (szybkie i normalne) - w tym celu klikamy przycisk Skasuj cd-rw, dvd+rw.

Dodatkowo możemy nagrywać płyty Audio, które bez problemu będzie można odtwarzacz na przykład w odtwarzaczu samochodowym.

Kolejną funkcjonalnością jest tworzenie obrazów płyt, które możemy nagrać na krążku CD/DVD/Blue-ray.

 

Podczas dodawania plików do nagrywania, możemy posłużyć się przyciskiem Dodaj pliki lub po prostu przeciągnąć je z dysku do okna aplikacji metodą Drag&Drop. Możemy także ustalić prędkość nagrywania płyty - im mniejsza tym większa pewność, że podczas nagrywania nie pojawią się żadne błędy.

Kędra Przemysław

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 25394 )
Array ( [docId] => 25394 )