Automatyczne uruchamianie płyt

Data: 14-10-2016 r.

Gdy wkładamy do komputera z Windows 10 płytę DVD lub CD to nie pojawia się żadne okno, które proponuje, co ma się stać z włożoną płytą. Sprawdź co można zrobić.

Prawdopodobnie w takiej sytuacji coś jest nie tak z ustawieniami systemowymi. Prawym przyciskiem myszy należy kliknąć na pulpicie w Logo Windows i wybrać Panel sterowania. Następnie kliknąć System i bezpieczeństwo oraz linki do Sprzęt i dźwięk. Tu kliknąć na odtwarzanie automatyczne.

Gdzie znajdują się ostatnio używane pliki

Po przesiadce z Windows XP na Windows 10 jedna rzecz może bardzo przeszkadzać  - w Windows XP menu start pokazuje ostatnio otwarte katalogi, ale nie ostatnio otwarte pliki. Proszę mi powiedzieć, czy ma Pan na to jakieś rozwiązanie?

Odpowiedź: Oczywiście. Za pomocą jednego jest możliwość utworzenia skrótu w menu Start:

1. Za pomocą skrótu klawiszy Windows + R otwieramy wiersz poleceń. Wpisujemy recent i wciskamy Enter. Dzięki temu otwiera się katalog z ostatnio używanymi plikami. Trzeba kliknąć w datę modyfikacji, a na górze listy pojawią się ostatnio używane pliki.

2. Aby mieć do nich szybszy dostęp, trzeba stworzyć skrót. W tym celu należy najpierw kliknąć w symbol katalogu po lewej na pasku adresowym (patrz ilustracja) i wciśniętym przyciskiem myszy przesunąć go na pulpit. Następnie wcisnąć na klawiaturze F2 i nadać skrótowi nową nazwę, na przykład Ostatnio używane.

Prawym przyciskiem myszy kliknąć utworzony przed chwilą skrót i wybrać Przypnij do menu Start. Efekt: nowy przycisk w menu Start, za pomocą którego otwiera się katalog „Ostatnio używane”.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 39603 )
Array ( [docId] => 39603 )