Brak ikony dysku CD w oknie Mój Komputer

Autor: Kędra Przemysław
Data: 11-06-2012 r.

Jeżeli posiadasz komputer z napędem CD-ROM, który nie jest widoczny w oknie Mój Komputer - spróbuj wykorzystać instrukcje opisane w tym poradniku. Zobacz jak naprawić problem błędnego wyświetlania ikony stacji dysków CD.

Pierwszą rzecz, którą należy sprawdzić to prawidłowe podłączenie stacji CD-ROM. Jeżeli jesteśmy pewni, że kable nie są poluzowane i wszystko powinno działać - sprawdźmy sterowniki. W tym celu klikamy prawym przyciskiem myszki na ikonę Mój Komputer i wybieramy pozycję "właściwości". Przechodzimy do zakładki Sprzęt -> Menedżer urządzeń i znajdujemy pozycję "stacje dysków CD-ROM". Ważne jest, aby nie było przy nich żółtych wykrzykników - które oznaczają brak lub niewłaściwe sterowniki.

Jeżeli sterowniki mamy zainstalowane poprawnie, przejdźmy do rejestru : start -> uruchom -> regedit i znajdźmy klucz HKEY_LOCAL_MACHINE/System/Curretcontrolset/Control/Class/{4d36e965-e325-11ce-bfc1-08002be10318}

Jeżeli w oknie po prawej stronie znajdują się wpisy UpperFilters, oraz LowerFilters należy je usunąć i uruchomić system ponownie.

Jeżeli nadal nie mamy ikony stacji CD-ROM w oknie Mój Komputer, należy sprawdzić czy w napędzie nie mamy przypadkiem włączonego trybu DMA, którego on nie obsługuje (możemy zerknąć do BIOSU czy DMA ustawione jest na AUTO).

Kolejną czynnością, którą możemy wykonać jest usunięcie stacji CD-ROM z menedżera urządzeń i ponowne uruchomienie komputera. System powinien automatycznie wykryć i zainstalować posiadaną stację.

Warto sprawdzić odpowiednie rozmieszczenie zworek - jeżeli dysk twardy i napęd, podłączone są pod jedną taśmę - zworka dysku powinna być w pozycji "master", natomiast zworka stacji cd w pozycji "slave".

Kędra Przemysław

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 25466 )
Array ( [docId] => 25466 )