Caps Lock już nigdy nie będzie irytował

Data: 27-02-2017 r.

Czy czasem zdarza się Wam niechcący nacisnąć Caps Lock i dalej PISAĆ WIELKIMI LITERAMI? Na pewno tak. Można temu zapobiec. W takim wypadku pomaga następujący trik, za pomocą którego można raz na zawsze wyłączyć prawie nigdy niepotrzebny przycisk.

Za pomocą kombinacji przycisków Windows + R należy uruchomić edytor rejestrów, wpisując regedit i wciskając przycisk Enter. Należy znaleźć katalog:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Keyboard Layout

Prawym przyciskiem myszy należy kliknąć wolne miejsce w prawym obszarze okna. W menu kontekstowym należy następnie wybrać Nowy i Wartość binarna. Nową wartość należy nazwać „ScanCode Map“ i kliknąć OK. Następnie otworzyć wartość podwójnym kliknięciem i w pole „Wartość” wpisać następującą sekwencję znaków:

00 00 00 00 00 00 00 00 02 00 00 00 00 00 3A 00 00 00 00 00

Po kliknięciu OK zamknąć edytor rejestrów i ponownie uruchomić komputer. Od tego momentu przycisk Caps Lock nie będzie działał. Gdyby był z powrotem potrzebny, to należy po prostu skasować wartość „ScanCode Map”.

Alternatywa: Można też tak skonfigurować Windows, że po wciśnięciu Caps Lock pojawi się sygnał ostrzegawczy. W tym celu przyciskami Windows + X należy otworzyć Panel Sterowania i kliknąć Ułatwienia dostępu oraz Zmień sposób działania klawiatury. Tu trzeba zaznaczyć Włącz funkcję Klawisze przełączające. Po kliknięciu OK za każdym razem po wciśnięciu Caps Lock, Num Lock czy Scroll Lock zabrzmi sygnał ostrzegawczy. Wtedy usłyszymy, że wcisnęliśmy jakiś niepotrzebny przycisk.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 40069 )
Array ( [docId] => 40069 )