Co zajmuje miejsce na dysku twardym

Autor: Kędra Przemysław
Data: 25-09-2012 r.

W systemie Windows nie ma odpowiedniego narzędzia, które w wygodny sposób pokazałoby ilość zajętego miejsca przez poszczególne foldery. Przy pomocy SpaceSniffer zobaczysz wizualizację dysku twardego, która pozwoli ustalić, w których miejscach przechowywanych jest najwięcej danych.

SpaceSniffer to niewielkie darmowe narzędzie, które nie wymaga instalacji. Na początku należy pobrać program, ze strony: http://www.programosy.pl/program,spacesniffer.html, a następnie rozpakować go w dowolnej lokalizacji na dysku komputera.

Po uruchomieniu programu, konieczne będzie wybranie dysku, dla którego chcemy dokonać wizualizacji danych. Analiza danych, może chwilę potrwać – wskaźnik postępu widoczny jest w rogu po prawej stronie.

Pola, które zostaną wygenerowane odpowiadają plikom lub folderom na dysku. Im większe pole tym więcej miejsca zajmuje – przy każdym z nich, obok nazwy, widnieje także ilość zajętego miejsca na dysku twardym. W ten sposób możemy dowiedzieć się, które foldery zajmują najwięcej miejsca na dysku komputera i odpowiednio zareagować.

Kędra Przemysław

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 34240 )
Array ( [docId] => 34240 )

Array ( [docId] => 34240 )