Czy aktualizacja jubileuszowa wyłączyła ważną funkcję?

Data: 09-01-2017 r.

Coraz więcej użytkowników Windows 10 raportuje, że ich komputer nie tworzy nowych punktów przywracania systemu. Czy u wszystkich występuje ten problem? Najlepiej sprawdzić od razu.

Dobrze, że istnieje przywracanie systemu. Mimo, że regularnie tworzę kopie zapasowe, to mimo tego w niektórych przypadkach preferuję przywracanie systemu.

W końcu bardzo ułatwia ono cofnięcie Windows 10 do wcześniejszego stanu, na przykład sprzed zainstalowania określonych sterowników lub aktualizacji.

Ma ona w szczególności sens, gdy po instalacji nowych urządzeń i oprogramowania lub aktualizacji występują problemy.

Najwidoczniej na wielu systemach ta praktyczna funkcja została wyłączona po wgraniu aktualizacji jubileuszowej. Wskutek tego Windows ani nie tworzy automatycznie nowych punktów przywracania, ani też nie są dostępne stare punkty przywracania w celu cofnięcia systemu. Przy pomocy następującej instrukcji możemy być pewni, że ta ważna funkcja ochronna jest włączona na naszym komputerze.

Sprawdzamy: czy przywracanie systemu jest włączone na komputerze?

1. Prawym przyciskiem myszy należy kliknąć w Logo Windows. Następnie proszę wybrać System i Ochronę komputera  .

2. Wśród dostępnych napędów  widać partycję Windows. Można to rozpoznać po dopisku „(System)“ za nazwą. Gdy obok jest napisane „Włączony”, to na komputerze jest włączone przywracanie systemu. Nie trzeba robić niczego więcej,

3. W przeciwnym wypadku należy kliknąć w dany napęd i wybrać Konfiguruj. W nowym oknie należy następnie wybrać Aktywuj ochronę komputera  i kliknąć w OK. Windows w regularnych odstępach i przed ważnymi zmianami systemu automatycznie tworzy punkty przywracania systemu.

► Wskazówka: Tak tworzy się punkt przywracania systemu

Aby niezwłocznie utworzyć punkt przywracania systemu, należy najpierw kliknąć w Utwórz, wpisać Nazwę (na przykład datę) i jeszcze raz kliknąć w Utwórz. Po kilku sekundach pojawi się komunikat: Utworzenie punktu przywracania systemu powiodło się.

Cofamy Windows 10 przez punkt przywracania systemu

W razie problemów w ten sposób przywraca się Windows 10 przy pomocy kilku kliknięć:

1. Proszę wpisać przywracanie systemu  w pasku wyszukiwania i wcisnąć Enter.

2. Proszę kliknąć w Otwórz przywracanie systemu. W asystencie następnie należy klikną w Dalej aż do momentu, gdy Windows pozwoli na wybór punktów przywracania. Kliknąć na Pokaż dalsze punkty przywracania systemu. Tu należy wybrać jeden z nich  i kliknąć na Dalej, Zakończ i Tak.

3. Pojawi się okno, które informuje o postępie przywracania systemu. Następnie komputer zostanie ponownie uruchomiony, a Windows wyświetli komunikat, że przywrócenie systemu zostało zakończone z powodzeniem. Gotowe!

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 39906 )
Array ( [docId] => 39906 )