Czy konto Microsoft jest bezpieczne

Data: 25-10-2016 r.

Niemożliwe! Wskutek problemu z zabezpieczeniami, atakujący mogą łatwo przejąć kontrolę nad kontem Microsoft. Objaśniamy jak się chronić.

Połączenie adresu mailowego i hasła służy zarówno do dostępu do maili w Outlooku, jak i do osobistych dokumentów i obrazów na dysku OneDrive. Powinniśmy zatem bardzo uważać, aby dane logowania nie dostały się w niepożądane ręce. Ale teraz okazało się, że luka w zabezpieczeniach umożliwia atakującym bardzo łatwe wyśledzenie danych logowania. Gdy uda się to hakerom, to te dane przestają być bezpieczne i mogą zostać w całości wykradzione.

Test w sieci pokazuje: Jak łatwo osoby atakujące mogą przejąć konto Microsoft

Aby dotrzeć do prywatnej kombinacji maila i hasła wystarczy odwiedzić nieodpowiednią stronę internetową lub nieopatrznie kliknąć link w wiadomości mailowej (przynajmniej gdy korzystamy z Outlooka). Jak to możliwe?

Naszymi danymi dostęp zarządza Windows 10. Zaraz po zalogowaniu się przez ekran logowania programy Microsoft takie jak Edge, Internet Explorer czy Office same automatycznie odczytują dane logowania, w przeciwnym wypadku musielibyśmy za każdym razem wpisywać je od nowa. Wskutek luki w zabezpieczeniach hakerzy mogą dotrzeć do tych loginów. Poniżej wyjaśniamy jak samemu przetestować, czy dotyczy to także naszego konta Microsoft.

Szybki test: Czy dane logowania są bezpieczne?

  1. Proszę uruchomić przeglądarkę Edge lub Internet Explorera (ten test NIE działa z innymi przeglądarkami - jak Firefox czy Chrome).
  2. Proszę wejść na stronę https://msleak.perfect-privacy.com. Tu kliknąć w I understand, start the test. Trzeba odczekać 30 sekund na zakończenie testu.

Sprawdź wynik. Jeżeli konto może zostać przejęte, to hakerzy mogą dotrzeć do danych logowania. Jeżeli tak jest, to należy NATYCHMIAST zmienić hasło do konta Microsoft.

Jeżeli na stronie internetowej pojawi się komunikat, Microsoft Live Account Credentials Submitted!? To najgorszy przypadek. Komunikat oznacza tyle co: Narażony na ataki, dane konta Microsoft zostały przeniesione. Fakt, że strona internetowa pokazuje nazwę użytkownika (username) i przynależne hasło (Your Password is: XXXX) dowodzi, że powinniśmy na poważnie podejść do tego ostrzeżenia. Proszę działać natychmiast: Niezwłocznie należy zmienić hasło!

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 39641 )
Array ( [docId] => 39641 )

Array ( [docId] => 39641 )