Czym odtworzyć obraz płyty ISO

Autor: Kędra Przemysław
Data: 04-06-2012 r.

W tej poradzie dowiesz się w jaki sposób otworzyć jeden z najpopularniejszych typów obrazu ISO. Plik ISO to nic innego jak obraz nośnika optycznego - dlatego aby do niego zajrzeć konieczne jest posiadanie programu, który emuluje napęd wirtualny.

Pliki zapisane w formacie ISO, można porównać do spakowanego pliku stworzonego za pomocą Winrara. W pierwszym i drugim przypadku otrzymujemy jeden plik, który "ukrywa" całą zawartość. Aby ją podejrzeć potrzebne jest odpowiednie oprogramowanie.

W przypadku plików zapisanych w formacie ISO, mamy do czynienia z tzw. obrazem płyty. Aby otworzyć ten plik, konieczny jest program który za pomocą "wirtualnego napędu" odczyta jego zawartość. Mówiąc prościej postępujemy podobnie, jakbyśmy posiadali rzeczywistą płytę CD/DVD i włożyli ją do napędu - efekt będzie taki sam.

Posłużymy się programem Daemon Tools Lite 4. Program obsługuje nie tylko format plików iso, ale także między innymi : mdx, mds, mdf, bin, cue.

Gdy zainstalujemy program w oknie Mój komputer, powinniśmy ujrzeć dodatkową ikonę stacji dysków tzw. "wirtualny napęd".

W celu odtworzenia obrazu płyty, musimy uruchomić Daemon Tools i kliknąć przycisk "dodaj obraz". Lokalizujemy plik w jednym z formatów, które obsługuje program np. *iso i klikamy przycisk "otwórz".

Teraz wystarczy przejść do okna Mój Komputer, w którym zobaczymy zawartość załadowanego obrazu klikając na ikonę "wirtualnego napędu" (stacji dysków).

Innym sposobem załadowania obrazu jest możliwość kliknięcia PPM na ikonę Daemon Tools znajdującą się w tray'u (obok systemowego zegara). Wybieramy kolejno Napędy wirtualne -> CD ROM [X] -> Zamontuj obraz.

Kędra Przemysław

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych użytkowników

Opinie czytelników

Polecane artykuły

Zobacz także

Biznesplan

pobierz

Ochrona danych osobowych

pobierz

Kontrakt menadżerski

pobierz

Rozpoczynanie działalności gospodarczej

pobierz

Polecamy

1323