Czym odtworzyć obraz płyty ISO

Autor: Kędra Przemysław
Data: 04-06-2012 r.

W tej poradzie dowiesz się w jaki sposób otworzyć jeden z najpopularniejszych typów obrazu ISO. Plik ISO to nic innego jak obraz nośnika optycznego - dlatego aby do niego zajrzeć konieczne jest posiadanie programu, który emuluje napęd wirtualny.

Pliki zapisane w formacie ISO, można porównać do spakowanego pliku stworzonego za pomocą Winrara. W pierwszym i drugim przypadku otrzymujemy jeden plik, który "ukrywa" całą zawartość. Aby ją podejrzeć potrzebne jest odpowiednie oprogramowanie.

W przypadku plików zapisanych w formacie ISO, mamy do czynienia z tzw. obrazem płyty. Aby otworzyć ten plik, konieczny jest program który za pomocą "wirtualnego napędu" odczyta jego zawartość. Mówiąc prościej postępujemy podobnie, jakbyśmy posiadali rzeczywistą płytę CD/DVD i włożyli ją do napędu - efekt będzie taki sam.

Posłużymy się programem Daemon Tools Lite 4. Program obsługuje nie tylko format plików iso, ale także między innymi : mdx, mds, mdf, bin, cue.

Gdy zainstalujemy program w oknie Mój komputer, powinniśmy ujrzeć dodatkową ikonę stacji dysków tzw. "wirtualny napęd".

W celu odtworzenia obrazu płyty, musimy uruchomić Daemon Tools i kliknąć przycisk "dodaj obraz". Lokalizujemy plik w jednym z formatów, które obsługuje program np. *iso i klikamy przycisk "otwórz".

Teraz wystarczy przejść do okna Mój Komputer, w którym zobaczymy zawartość załadowanego obrazu klikając na ikonę "wirtualnego napędu" (stacji dysków).

Innym sposobem załadowania obrazu jest możliwość kliknięcia PPM na ikonę Daemon Tools znajdującą się w tray'u (obok systemowego zegara). Wybieramy kolejno Napędy wirtualne -> CD ROM [X] -> Zamontuj obraz.

Kędra Przemysław

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 25438 )
Array ( [docId] => 25438 )