Darmowy przewodnik wycieczkowy ze sklepu Windows

Data: 30-08-2016 r.

Czy masz dobry przewodnik wycieczkowy na komputerze? Nie? Polecam darmowy przewodnik MyTrip oferowany w Sklepie Windows. Warto korzystać z darmowych aplikacji Windows jak np. darmowa nawigacja Here Maps.

 W tym celu:

  1. W menu Start klikamy na Wszystkie aplikacje i otwieramy Sklep. Na górze po prawej w polu wyszukiwania wpisujemy MyTrip i wciskamy Enter. Jednym kliknięciem w Darmowe instaluje się aplikację.
  2. Następnie należy kliknąć na górze po lewej na symbol lupki, wpisać nazwę miejscowości wakacyjnej i w liście wyników wybrać prawidłowy wpis. Otrzymujemy przegląd informacji, łącznie z wykresem klimatycznym, zdjęciami, filmami, wymienionymi atrakcjami itd. Jedyną wadą MyTrip, jest to, że niektóre informacje są dostępne tylko po angielsku.

Nawigacja dla całego świata

Sklep Windows oferuje ciekawą nawigację na telefon komórkowy. Nazywa się ona Here Maps. Aplikacja jest darmowa i dostępna dla każdego smartfona. Do nawigacji offline (działa bez Internetu) po zainstalowaniu aplikacji trzeba jeszcze tylko ściągnąć potrzebne mapy  również bezpłatne. Łącznie całość rozwiązania jest prosta i łatwa w obsłudze. Dzięki dobrym mapom zazwyczaj niezawodnie prowadzi nas do celu. Zaletą Here Maps jest to, że uwzględnia aktualną sytuację na drogach, zapowiadając nazwy ulic w celu lepszej orientacji. Można natomiast zrezygnować z funkcji dodatkowych, takich jak ostrzeganie przed fotoradarami lub szukanie miejsc parkingowych.

Dzięki Here Maps dojedziemy do wybranej miejscowości, jak do własnego domu. Pozostaje tylko spakować się i liczyć na słoneczną pogodę. Wcześniejsze obejrzenie map, zdjęć, filmów znacznie ułatwia zaplanowanie relaksującej podróży.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 39405 )
Array ( [docId] => 39405 )

Array ( [docId] => 39405 )