Darmowy system operacyjny - Ubuntu

Autor: Kędra Przemysław
Data: 03-06-2012 r.

Chciałbyś posiadać legalny i darmowy system operacyjny ? Znudziły ci się produkty firmy Microsoft i chciałbyś poznać coś nowego ? Skorzystaj z Ubuntu - darmowej dystrybucji Linuksa opartej na Debianie.

Ubuntu to bardzo stabilny system operacyjny, który cieszy się uznaniem wśród wielu użytkowników decydujących się na porzucenie rozwiązań firmy Microsoft. Wiele serwerów, oraz komputerów pracuje właśnie pod tym systemem, ze względu na brak licznych błędów będących zmorą Windowsa.

Dodatkową zaletą systemu jest mniejsza ilość dostępnych zagrożeń, oraz darmowe aktualizacje poprawiające bezpieczeństwo. Wiele osób ceni sobie ten system, ze względu na jego otwarty kod - istnieje możliwość dowolnej modyfikacji ulubionych aplikacji.

System Ubuntu, możemy pobrać ze strony polskiego forum użytkowników Ubuntu Linux. Znajdziemy w nim również instrukcję instalacji, oraz pierwszy start z systemem.

Musimy jednak pamiętać, że programy z których obecnie korzystaliśmy w systemie Windows mogą nie być kompatybilne z systemem Linux. Co prawda istnieje wiele alternatyw - ale wcześniej powinniśmy się upewnić, czy ważne dla nas aplikacje są przystosowane dla nowego systemu.

Kędra Przemysław

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 25434 )
Array ( [docId] => 25434 )