Dropbox - dysk internetowy

Autor: Kędra Przemysław
Data: 07-10-2012 r.

Jeżeli brakuje nam miejsca na dysku twardym lub chcielibyśmy korzystać z plików niezależnie od komputera na którym pracujemy - przechowujmy pliki na dysku internetowym. Do tego celu możemy wykorzystać serwis Dropbox.


Każdemu z nas zdarzyła się sytuacji, że zapomnieliśmy zabrać ze sobą ważnych plików, które nagraliśmy na płytę lub przenośny dysk. Jeżeli często zmieniamy stanowisko pracy, takie sytuacje mogą powodować problemy z wydajnością pracownika - bez odpowiednich danych, nie będzie on mógł pracować lub pracę, którą do tej pory wykonał, będzie musiał powtórzyć.

Oczywiście istnieje rozwiązanie tego problemu - wystarczy skorzystać z internetowego dysku Dropbox. W ten sposób ważne dla nas pliki, możemy przechowywać online i mieć do nich dostęp z każdego miejsca z dostępem do internetu - niezależnie od komputera na jakim pracujemy.


Aby założyć internetowy dysk, w oknie przeglądarki należy wpisać adres: https://www.dropbox.com

W prawym górnym rogu znajdziemy odnośnik "sign in" na który klikamy, a następnie wybieramy "create an account", aby się zarejestrować. Po zarejestrowaniu, będziemy mogli zalogować się do serwisu (ponownie klikamy przycisk "sign in", wpisując dane podane podczas rejestracji).

Metodą "przeciągnij i upuść", będziemy mogli umieszczać pliki na internetowym dysku - wcześniej przy pomocy przycisku "new folder" warto utworzyć dodatkowe foldery do przechowywania zawartości.

Przemysław Kędra

Kędra Przemysław

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 34243 )
Array ( [docId] => 34243 )

Array ( [docId] => 34243 )