Drukarka po aktualizacji nie chce drukować

Data: 01-02-2017 r.

Aktualizacje Windows 10 mogą powodować różne, nawet rzadko występujące problemy. Co robić, gdy drukarka odmówi posłuszeństwa?

Najprawdopodobniej niechęć do współpracy ze strony drukarki jest związana z tym, że Windows 10 automatycznie instaluje sterowniki. W ten sposób Microsoft zamierza ułatwić utrzymywanie systemu i sterowników w stanie aktualnym. Dobry pomysł, ale czasem niektóre z nich nie działają tak niezawodnie, jak te pochodzące od producenta urządzeń i bezpośrednio pobrane ze strony producenta.

Problem z drukarką może polegać na tym, że wskutek aktualizacji została zmieniona nazwa drukarki, stąd też nie istnieje drukarka domyślna. W takim wypadku przeważnie podgląd druku też nie działa prawidłowo. Należy zatem otworzyć Ustawienia i kliknąć w Urządzenia i Drukarki i Skanery. Kliknąć w nazwę drukarki i wybrać Ustaw jako domyślną. Gotowe!

Jeżeli ponadto chcieliby Państwo, aby Windows 10 sam nie instalował automatycznie nowych sterowników, to należy postąpić następująco:

1. W polu wyszukiwania należy wpisać pojęcie Ustawienia instalacji urządzeń i wcisnąć Enter.

2. Wówczas można wybrać: Albo Tak, aby wymusić automatyczną instalację sterowników (i pobieranie wiernych symboli urządzeń dla okna Urządzenia i drukarki).

Albo Nie aby temu zapobiec (Państwa urządzenie np. nie działa jak powinno). Następnie proces należy zakończyć przez kliknięcie na Zapisz ustawienia.

Propozycja: W moim systemie kliknąłem w Tak. Problemy ze sterownikami dzięki temu ustawieniu są skrajną rzadkością.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 39978 )
Array ( [docId] => 39978 )

Array ( [docId] => 39978 )