Fences - zachowaj porządek na pulpicie

Autor: Kędra Przemysław
Data: 18-06-2012 r.

Jeżeli wciąż narzekamy na bałagan i brak miejsca na pulpicie - spróbujmy wykorzystać niewielką aplikację o nazwie Fences. Przy jej pomocy pogrupujemy tematycznie ikony i wizualnie uatrakcyjnimy pulpit.

Darmową aplikację Fences, pobierzemy ze strony: http://download.komputerswiat.pl/upiekszanie-systemu/ikony/fences Pozwala ona uporządkować ikony na pulpicie przy pomocy przeźroczystych prostokątnych obszarów.

Instalacja programu jest standardowa i opiera się na kilku kliknięciach przycisku Next i akceptacji warunków licencji.

W celu stworzenia grupy dla ikon wystarczy przytrzymać prawy klawisz myszki i wyznaczyć obszar na pulpicie. Z menu kontekstowego wybieramy Create new Fence here i uzupełniamy pole, w którym wpisujemy nazwę obszaru, np. Aplikacje. Aby przyporządkować ikony do tego obszaru, wystarczy je przeciągnąć. Tak stworzoną grupę możemy dowolnie przemieszczać na pulpicie - rozszerzać, zmniejszać, itp.

 

Po uruchomieniu programu Fences, mamy dodatkowe opcje. W zakładce Fences możemy zmienić styl ułożenia naszych grup na pulpicie. W zakładce Customize zmieniamy kontrast czy przeźroczystość utworzonych obszarów.

Przechodząc do zakładki Tools programu Fences i klikając przycisk Take Snapshot, możemy zapamiętać aktualne ułożenie ikon na pulpicie i przywrócić je w razie potrzeby.

Kędra Przemysław

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 25481 )
Array ( [docId] => 25481 )