Firefox - automatyczne przechodzenie do trybu prywatnego

Autor: Kędra Przemysław
Data: 23-06-2012 r.

Jeżeli często korzystamy z trybu prywatnego przeglądarki Firefox - warto skorzystać z mechanizmu, który umożliwia przechodzenie do tego trybu w sposób automatyczny (przy każdorazowym uruchomieniu przeglądarki).

O zaletach przeglądania stron internetowych w trybie prywatnym już pisałem. Wspomnę tylko, że korzystając z niego nie zostawiamy śladu przeglądanych stron na komputerze, z którego korzystamy.

Jeżeli chcemy chronić naszą prywatność i męczy nas każdorazowe włączanie trybu prywatnego, możemy dostosować przeglądarkę tak aby otwierała się właśnie w tym trybie.

Aby tego dokonać, należy w oknie przeglądarki wybrać pozycję Narzędzia, a następnie Opcje. Przechodzimy do zakładki prywatność, w której z rozwijanej listy "Historia" wybieramy pozycję "program Firefox, będzie używał ustawień użytkownika".

 

Zaznaczamy tam pozycję "zawsze używaj trybu prywatnego", spowoduje to automatyczne odznaczenie pozycji pamiętaj historię wyszukiwania, listę pobranych plików oraz historię przeglądanych stron.

Zapisujemy zmiany, klikając przycisk "OK". Od tej chwili ponowne otwarcie okna Firefox, spowoduje bezpośrednie przejście do trybu prywatnego.

Kędra Przemysław

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 25482 )
Array ( [docId] => 25482 )