Gdzie jest katalog pobranych plików

Data: 16-12-2016 r.

Zdarza się, że czasami na komputerze znika katalog Pobrane. Jak go odzyskać? Nic prostszego.

Jeżeli katalog Pobrane zniknął, należy postąpić w następujący sposób: kombinacją klawiszy Windows + E otworzyć Eksplorator Windows i przejść do katalogu C:\Użytkownicy\ NazwaUżytkownika\. Tu znajdziemy katalog Pobrane i prawym przyciskiem myszy można go z powrotem podpiąć do szybkiego dostępu. Jeżeli nie znajdziemy katalogu Pobrane, to w polu wyszukiwania należy wpisać cmd, kliknąć na liście wyników prawym przyciskiem myszy w Wiersz poleceń i wybrać Otwórz jako administrator. W otwartym oknie wpisać polecenie:

attrib – s – h C:\users\PaństwaNazwaUżytkownika\downloads

Wówczas miejsce nazwy użytkownika należy wpisać własną nazwę użytkownika Windows. Po wciśnięciu Enter Windows 10 przywróci katalog Pobrane. Po zakończeniu tej czynności należy sprawdzić komputer pod względem wirusów. Możliwe jest, że za zniknięcie katalogu Pobrane odpowiada jakiś niebezpieczny program.

Gdzie jest pole wyszukiwania

W jednym z poprzednich numerów „Windows 10” przedstawione zostało, jak instaluje się aktualizację jubileuszową, gdy nie jest ona dostępna automatycznie. Brzmiało to tak: Aby sprawdzić obecna wersję Windows, w polu wyszukiwania należy wpisać pojęcie Winver. Pytanie brzmi: gdzie znajduje się rzeczone pole wyszukiwania? A drugie: w następnej części po kliknięciu w Ustawienia, Aktualizacje i bezpieczeństwo i Szukaj aktualizacji nie ma komunikatu o aktualizacji jubileuszowej. Jak dojść do instalacji?

Otóż pole wyszukiwania znajduje się bezpośrednio po prawej od przycisku Start, czyli po lewej na dole w pasku zadań. Natomiast jeżeli aktualizacja Windows się nie ładuje, to trzeba wejść na stronę https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10 i kliknąć w Aktualizuj teraz. Jeżeli będziemy postępowali zgodnie z instrukcjami, to aktualizacja szybko zostanie zainstalowana.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 39842 )
Array ( [docId] => 39842 )

Array ( [docId] => 39842 )