Generator synonimów online

Autor: Kędra Przemysław
Data: 09-04-2012 r.

Pisząc wypracowania, artykuły albo inne teksty często popełniamy błędy polegające na nadużywaniu pewnych wyrazów. Istnieje masa innych terminów, które mają podobne lub to samo znaczenie i w zupełności zastąpią powtarzane słowo.

Aby skorzystać ze słownika synonimów, wystarczy że wejdziemy na stronę Synonimy.com.pl i w wyszukiwarce wpiszemy szukaną frazę np. "komputer". W krótkim czasie dostaniemy kilka propozycji, którymi możemy zastąpić szukany wyraz (W przypadku słowa: komputer synonimami będą na przykład: blaszak, komp, maszyna licząca, itp.).

Ciekawsze możliwości ma jednak serwis Synomix dostępny tutaj. Posiada on generator synonimów, który zmodyfikuje cały wpisany tekst, a nie tylko pojedynczą frazę – dzięki temu, w łatwy sposób możemy pisać na przykład niepowtarzające się artykuły (pomocne przy budowaniu zaplecza dla stron internetowych).

W okienku wpisujemy tekst, który chcemy przekształcić i wybieramy jakie frazy ma uwzględniać generator tzn. czy ma wstawić synonim dla wyrazów pojedynczych (komputer), czy np. składających się z dwóch członów (komputer stacjonarny).

Po kliknięciu przycisku "Ok" zobaczymy propozycje zmian, które możemy zweryfikować i wybrać te odpowiadające nam najbardziej (wystarczy rozwinąć odpowiadający synonim).

Kędra Przemysław

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 25246 )
Array ( [docId] => 25246 )