Gmail - jak wysłać wiadomość do kilku odbiorców jednocześnie

Autor: Kędra Przemysław
Data: 08-08-2012 r.

Jeżeli stworzyłeś szablon wiadomości (na przykład oferty biznesowej), którą zamierzasz wysłać do wielu partnerów, nie musisz jej kilkukrotnie wysyłać. Wystarczy skorzystać z mechanizmu ukrytej kopii, aby dostarczyć tę samą wiadomość do kilku odbiorców.

Nie ma potrzeby wysyłania tej samej wiadomości kilkukrotnie przechodząc do formularza tworzenia nowej wiadomości. Podczas tworzenia wiadomości email, możesz zdefiniować listę odbiorców w ten sposób, że każdy otrzyma kopię. Dodatkowo żaden z odbiorców nie będzie posiadał informacji o tym, gdzie jeszcze została wysłana wiadomość.

Zatem przechodzimy do formularza tworzenia nowej wiadomości gmail, klikając przycisk Utwórz.

Wypełniamy pole Temat oraz tekst wiadomości w tradycyjny sposób. Pole Do, które zazwyczaj wypełniamy adresem email odbiorcy, pozostawiamy puste. Klikamy natomiast w odnośnik Dodaj ukrytą kopię. To właśnie w tym polu (ukryta kopia) definiujemy listę odbiorców, oddzielając każdy adres email przecinkiem.

Kliknięcie przycisku OK spowoduje wysłanie wiadomości oddzielnie do każdego odbiorcy. W ten sposób żaden odbiorca nie zobaczy adresu email pozostałych.

Gdybyśmy chcieli napisać wiadomość grupową tak, aby każda odpowiedź w rozmowie została wysłana do wszystkich zainteresowanych, należy skorzystać z tradycyjnego pola DO - w którym adresy email odbiorców rozdzielamy przecinkami.

Kędra Przemysław

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 34187 )
Array ( [docId] => 34187 )