Informacje o plikach audio i wideo

Autor: Kędra Przemysław
Data: 09-08-2012 r.

Film nie chce się odtworzyć lub nie odtwarza się zbyt płynnie? Zobacz w jaki sposób odczytać szczegółowe informacje o plikach audio i wideo, dzięki którym dowiesz się jakiego kodeku brakuje w systemie.

Jeżeli mamy problem z brakiem dźwięku lub obrazu podczas próby odtwarzania materiału wideo, może to oznaczać brak odpowiedniego kodeka w systemie. W celu poznania szczegółowych informacji dotyczących plików audio i wideo, posłużymy się darmowym programem MediaInfo.

Program MediaInfo w polskiej wersji językowej, możemy pobrać ze strony: http://www.dobreprogramy.pl/MediaInfo,Program,Windows,13099.html

Podczas instalacji programu należy wybrać opcję Custom Installation i odznaczyć pozycje zachęcające do zainstalowania oprogramowania antywirusowego AVG. Następnie wybieramy lokalizację programu i naciskamy przycisk Dalej.

Podczas uruchomienia programu będziemy mogli wybrać język w jakim będzie przedstawiony interfejs programu (polski).

Aby załadować materiał wideo, należy wybrać menu Plik -> Otwórz -> Plik, lub nacisnąć kombinację klawiszy alt+o. Zobaczymy podstawowe informacje o pliku, takie jak zastosowany strumień wideo i audio. Chcąc wyświetlić bardziej precyzyjne dane, należy wybrać menu Widok -> html. Zobaczymy w jakim formacie zakodowany jest materiał wideo, jego rozmiar, czas trwania, ale także proporcje obrazu, czy szybkość wyświetlania klatek.

Chcąc zapisać informacje o pliku wideo, wybieramy menu Plik -> Eksport, a następnie zakładkę HTML. Podanie lokalizacji pliku i kliknięcie przycisku OK, spowoduje zapisanie informacji.

Za pomocą przycisku Odwiedź witrynę odtwarzacza dla tego pliku wideo, będziemy mogli pobrać narzędzie za pomocą którego odtworzymy materiał wideo.

Kędra Przemysław

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 34188 )
Array ( [docId] => 34188 )

Array ( [docId] => 34188 )