Jak konwertować pliki wideo do obsługiwanego przez telefon formatu 3gp

Autor: Kędra Przemysław
Data: 08-04-2012 r.

Wiele dostępnych materiałów wideo nie da się bezpośrednio oglądać na ekranie urządzeń mobilnych, ponieważ zastosowano w nich nieobsługiwane kodeki lub format plików inny niż mp4,czy 3gp. Dlatego stosuje się odpowiednie programy, mające na celu konwertowanie danych zapisanych w jednym formacie na inny.

W przypadku telefonów komórkowych najczęściej obsługiwanym formatem wideo jest 3gp, dlatego posłużymy się darmowym programem Pazera Free Video to 3GP Converter dostępnym do pobrania w sieci.

Program nie wymaga instalacji, wystarczy go rozpakować na dysku i uruchomić. Po uruchomieniu pokaże nam się interfejs. Za pomocą przycisku Dodaj pliki, możemy wskazać materiały wideo, które zamierzamy przekonwertować do formatu wyjściowego 3gp (możemy to zrobić także na zasadzie "przeciągnij i upuść").

Zazwyczaj ustawienia możemy zostawić domyślne. Czasami jednak dany model telefonu może nie obsługiwać zbyt dużych wartości "bitrate" – skutkuje to problemami z odtworzeniem lub płynnym oglądaniem filmu. Paramter ten możemy zmienić w zakładce format wyjściowy -> Bitrate, ustawiając mniejszą wartość. W przypadku kodeka wideo, możemy ustawić MPEG-4, który jest obsługiwany przez większość modeli telefonów.

Ważne jest odpowiednie dobranie rozdzielczości – tak aby film był dostosowany do ekranu telefonu. Jeżeli nie dopasujemy odpowiedniej rozdzielczości, to obraz może być rozciągnięty i utracimy przy tym komfort oglądania.

Gdy ustalimy wszystkie parametry, klikamy przycisk Konwertuj i czekamy kilka minut (w zależności od długości filmu) aż proces konwersji ulegnie zakończeniu. Tak przygotowany plik wideo, możemy spokojnie wrzucić na telefon.

Kędra Przemysław

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 25204 )
Array ( [docId] => 25204 )