Jak korzystać z tymczasowej poczty email

Autor: Kędra Przemysław
Data: 28-05-2012 r.

Jeżeli nie posiadamy własnego konta pocztowego lub potrzebujemy zarejestrować się w serwisie, z którego w przyszłości nie będziemy korzystali, bądź dbamy o to, aby nie przysyłano nam spamu - możemy skorzystać z tymczasowego adresu email.

Jednorazowy adres email wygasa w określonym czasie i nie ma możliwości, aby osoba postronna przeczytała wiadomości, które w ten sposób otrzymaliśmy. Korzystając z tego typu rozwiązań nie musimy się nigdzie rejestrować (podawać loginu, hasła). Kolejną zaletą jest to, że w przyszłości na nasz "prywatny" adres email nie będzie przychodził spam - rejestrując się w różnych serwisach, często wymagana jest autoryzacja poprzez potwierdzenie odbioru wiadomości wysłanej na naszą skrzynkę pocztową.

Aby skorzystać z tymczasowego adresu email, możemy wejść na jeden z dostępnych adresów:

http://www.tempail.com/tymczasowy-email

http://www.yopmail.com/pl/

Jedyne co musimy zrobić to zamiast naszego prawdziwego adresu email, podać ten utworzony w serwisie, np. [email protected], na który zostanie wysłana wiadomość.

Klikając przycisk "Reload" odświeżamy okno wiadomości - jeżeli jakąś otrzymaliśmy zostanie ona wyświetlona i będziemy mogli ją przeczytać. Czas oczekiwania na email może być minimalnie dłuższy niż w przypadku korzystania z tradycyjnej poczty, ale nie powinno być to przeszkodą.

 

Pamiętajmy, że tymczasowy adres email w określonym czasie wygasa, dlatego nie posługujmy się nim, gdy będziemy chcieli utrzymywać kontakt przez dłuższy czas.

Kędra Przemysław

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 25408 )
Array ( [docId] => 25408 )