Jak odczytać klucz systemu Windows

Autor: Kędra Przemysław
Data: 07-06-2012 r.

Jeżeli przymierzamy się do ponownego zainstalowania systemu Windows, a zapomnieliśmy jaki obecnie posiadamy klucz systemu Windows, warto skorzystać z niewielkiej aplikacji potrafiącej go odczytać o nazwie Microsoft Product Key Finder.

Jeżeli chcemy odzyskać klucz identyfikujący system Microsoft Windows i mamy dostęp do komputera na którym jest on wpisany, możemy posłużyć się aplikacją o nazwie Microsoft Product Key Finder, dostępną do pobrania ze strony: http://download.komputerswiat.pl/bezpieczenstwo/odzyskiwanie-danych/microsoft-product-key-finder

Aplikacja jest bardzo prosta w użyciu (standardowa instalacja) i zajmuje niecały 1 MB.

Po zainstalowaniu i uruchomieniu ekranu, w pierwszym oknie Windows Product Key pojawi nam się klucz systemowy, który wpisaliśmy podczas instalowania aktualnej wersji systemu Windows.

 

Według informacji na stronie Microsoft (http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-vista/Get-a-new-Windows-product-key), jeżeli zgubiliśmy klucz aktywujący system Windows, powinniśmy zakupić nowy klucz. Narzędzie opisane powyżej pozwoli odzyskać informację o kluczu wyłącznie, gdy system jest w pełni działający.

Kędra Przemysław

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 25457 )
Array ( [docId] => 25457 )