Jak przeglądać strony obcojęzyczne bez znajomości języków obcych

Autor: Kędra Przemysław
Data: 09-04-2012 r.

Jeżeli szukamy materiałów w internecie, nie musimy być skazani wyłącznie na strony napisane w ojczystym języku. Pomimo nieznajomości języków obcych, możemy poradzić sobie z przeglądaniem zagranicznych portali i znaleźć interesujące treści.

Google udostępnia potężne narzędzie w postaci translatora obsługującego dziesiątki języków takich jak np. albański, angielski, niemiecki, chiński, bułgarski, grecki, hiszpański, słowacki, tajski i itd.

Co prawda zdania przetłumaczone w ten sposób czasami mogą odbiegać od przyjętych norm gramatycznych, ale z kontekstu zdania możemy domyślić się co miały przekazać.

Zaletą tego rozwiązania jest integracja z wyszukiwarką Google i bardzo szybki proces tłumaczenia całych stron internetowych.

W przeglądarce wystarczy wpisać hasło obcojęzyczne np. "first telephone" i w wynikach wyszukiwania kliknąć odnośnik "tłumaczenie strony".

Strona zostanie automatycznie przedstawiona w języku polskim – możemy oczywiście zobaczyć podgląd strony w oryginale, czy ustawić inny język na który ma zostać przetłumaczona.

Kędra Przemysław

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 25280 )
Array ( [docId] => 25280 )