Jak rozpakować pliki w internecie

Autor: Kędra Przemysław
Data: 17-05-2012 r.

Jeżeli korzystamy z komputera, na którym nie ma zainstalowanego programu Winrar, lub innego narzędzia do rozpakowywania plików, a także nie mamy uprawnień potrzebnych do ich zainstalowania - skorzystajmy z narzędzia do wypakowywania plików w internecie.

W sytuacji, gdy chcielibyśmy zobaczyć zawartość spakowanego archiwum, ale nie mamy takiej możliwości (brak uprawnień, brak oprogramowania) możemy skorzystać z serwisu WOBZIP.

Serwis WOBZIP (dostępny po adresem http://wobzip.org/) oferuje rozpakowanie archiwum w takich formatach jak na przykład 7zip, rar, rpm, arj, zip i innych, które nie ważą więcej niż 200 MB.

Jako lokalizację archiwum możemy podać zarówno miejsce w internecie, jak i na dysku naszego komputera. W tym celu wybieramy odpowiednio URL (adres internetowy), lub Browse from Computer (lokalizacja z komputera).

Jeżeli na archiwum zostało nałożone hasło, uzupełniamy pole Password; w przeciwnym wypadku zostawiamy je puste i klikamy przycisk Uncompress, aby dokonać rozpakowania.

Czas wypakowania archiwum jest tym dłuższy im więcej danych jest w nim przechowywanych. Rozpakowane pliki widzimy w formie drzewka (struktury katalogów) na stronie WOBZIP. Pliki, które nas zainteresują będziemy mogli bezpośrednio pobrać zaraz po rozpakowaniu (całe archiwum nie jest zapisywane na naszym dysku). Rozpakowane archiwum możemy udostępnić - wystarczy, że skorzystamy z odnośnika Share i prześlemy go znajomym.

Kędra Przemysław

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 25375 )
Array ( [docId] => 25375 )