Jak sprawdzić czy gra uruchomi się na komputerze

Autor: Kędra Przemysław
Data: 07-06-2012 r.

Jeżeli niezbyt dobrze orientujemy się w specyfikacji posiadanego sprzętu komputerowego i chcielibyśmy chociaż częściowo sprawdzić, czy gra, którą chcemy zakupić będzie płynnie działać - skorzystajmy z serwisu Can You RUN It.

Patrząc na oznaczenia sprzętu elektronicznego, możemy wyjść z błędnego założenia, że wyższy numer określający model produktu oznacza większą wydajność. Założenie to jeszcze kilka lat temu faktycznie się sprawdzało - producenci kolejne serie sprzętu oznaczali większym numerkiem. Aktualnie zaniechano tego procederu i dzisiaj mamy różnorodność, w której przeciętnemu użytkownikowi trudno rozróżnić, który model jest wydajniejszy.

Istnieje serwis Can You Run IT, który chociaż częściowo potrafi rzucić światło na to czy gra, którą zamierzamy kupić będzie płynnie uruchamiana na naszym komputerze.

Serwis znajduje się pod adresem: http://www.systemrequirementslab.com/cyri/

Wystarczy, że z rozwijanej listy wybierzemy tytuł gry, którą chcemy przetestować i klikniemy w przycisk "Can you Run it ?" - konieczne będzie uruchomienie aplikacji testującej poprzez kliknięcie przycisku "Run" w komunikacie, który nam się pokażę.

Po chwili nastąpi analiza wydajności naszego komputera pod względem wybranego tytułu gry. W wyniku otrzymamy tabelkę z wymaganiami minimalnymi i rekomendowanymi, obok których pojawi się znaczek Pass (poprawne) lub Fail (niepoprawne). Na graficznym suwaku na górze strony pojawi się informacja o tym czy grę będziemy mogli uruchomić na naszym komputerze (Pass), czy powinniśmy zrezygnować z jej zakupu (Fail).

Kędra Przemysław

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 25463 )
Array ( [docId] => 25463 )