Jak uaktualnić treść strony w Google

Autor: Kędra Przemysław
Data: 26-07-2012 r.

Jeżeli twoja strona jest dodana do wyszukiwarki, ale wciąż długo czekasz na indeksowanie zawartości poszczególnych artykułów - spróbuj ręcznie powiadomić Google o nowych treściach. Zobacz w jaki sposób wpłynąć na szybkość indeksowania nowych treści.

Tworząc stronę internetową musisz zadbać nie tylko o unikalne i dobre treści, ale także odpowiednie pozycjonowanie. Jeżeli twoja strona nie jest widoczna w wyszukiwarce Google, możesz zapomnieć o dużej liczbie użytkowników odwiedzających twój serwis.

Dodanie strony do wyszukiwarki, wymiana linkami, optymalizacja zawartości to tylko niektóre zabiegi wpływające na jej widoczność w sieci.

Jeżeli treści pojawiające się na twojej stronie, widoczne są w Google dopiero po długim czasie to komunikat, że roboty indeksujące rzadko odwiedzają twoją stronę.

Roboty indeksujące, zbierają informacje o stronach internetowych: dodają ją do wyszukiwarek, czy monitorują nowe treści. Za pomocą odnośników, przechodzą do kolejnych serwisów - dlatego tak ważne jest, aby istniały linki prowadzące do twojej strony.

Aby poinformować Google, że na stronie znajdują się nowe treści nie musimy czekać, aż roboty indeksujące przypadkowo na nią natrafią. Skorzystajmy z narzędzia Ping-o-Matic!, dostępnego na stronie http://pingomatic.com/

W oknie Blog Details wypełniamy informację o naszej stronie internetowej, podając nazwę, adres i opcjonalnie kanał RSS. Następnie wybieramy usługi, do których ma zostać wysłana informacja o nowej treści na naszej stronie. Możemy kliknąć przycisk "check all", co spowoduje wybranie wszystkich usług. Następnie klikamy przycisk "Send ping" - powinniśmy zobaczyć listę usług, wraz z komunikatem "ping sent".

Kędra Przemysław

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 34165 )
Array ( [docId] => 34165 )

Array ( [docId] => 34165 )