Jak ukryć komputer w otoczeniu sieciowym

Autor: Kędra Przemysław
Data: 24-06-2012 r.

Będąc w sieci lokalnej i udostępniając zasoby do naszego komputera - praktycznie każdy, może podejrzeć ich zawartość. Możemy ukryć widoczność naszego komputera w otoczeniu sieciowym, a tym samym ograniczyć do niego dostęp.

Jeżeli nie chcemy, aby nasz komputer był widoczny w otoczeniu sieciowym musimy dokonać modyfikacji rejestru. W tym celu przechodzimy do menu start -> uruchom i wpisujemy polecenie : regedit.

Będąc w rejstrze odnajdujemy klucz o lokalizacji : HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Services \ lanmanserver \ parameters.

W oknie po prawej stronie powinien być wpis o nazwie "hidden" - jeżeli takiego nie ma, należy go utworzyć (klikamy PPM i wybieramy Utwórz -> Nowy, wartość typu DWORD).

Klikamy dwukrotnie na wpis "hidden" i w polu "dane wartości" wpisujemy : 1. Ponowne uruchomienie systemu spowoduje, że nasz komputer przestanie być widoczny w otoczeniu sieciowym.

Innym rozwiązaniem pozwalającym ukryć komputer w otoczeniu sieciowym jest wpisanie polecenia : net config server /hidden:yes, w oknie uruchom (menu start -> uruchom).

Spowoduje to ukrycie komputera w otoczeniu sieciowym, aż do ponownego uruchomienia systemu. Rozwiązanie z modyfikacją rejestru ukrywa komputer w otoczeniu sieciowym przez cały czas.

Kędra Przemysław

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 25487 )
Array ( [docId] => 25487 )