Jak ukryć prywatne foldery w Windows

Autor: Kędra Przemysław
Data: 07-06-2012 r.

Czy wiesz w jaki sposób ukryć pliki i foldery w systemie Windows, tak aby niepowołana osoba nie miała do nich dostępu? Poznaj darmowe narzędzie, które będzie chroniło twoją prywatność.

Free Hide Folder 2.5 to niewielki program, który jest w stanie zapewnić Ci minimum prywatności. Przy jego pomocy ukryjesz prywatne dokumenty, filmy, zdjęcia czy całe foldery - dostęp do ich zawartości będzie zabezpieczony hasłem.

Aby skorzystać z tego narzędzia, musimy pobrać je ze strony http://www.sciagnij.pl/programy/p/Windows-Bezpieczenstwo-Szyfrowanie_danych-Free_Hide_Folder/13057

Po zainstalowaniu i uruchomieniu programu, wyskoczy nam okienko z prośbą o wpisanie kodu - aby je zamknąć kliknijmy przycisk Skip.

Program jest darmowy do użytku komercyjnego i niekomercyjnego. Okienko, które wyskakuje przy starcie programu w niczym nie przeszkadza - jest to wyłącznie informacja dla osób, które chciałyby wesprzeć autora drobną darowizną.

Pierwszą rzeczą, którą powinniśmy zrobić po uruchomieniu programu to kliknięcie w menu Password i wpisanie hasła zabezpieczającego. Wpisane hasło będzie od teraz wymagane do uruchomienia programu i ewentualnego przywrócenia plików do pierwotnej formy.

Jeżeli chcemy ukryć dany folder (z dowolną zawartością), musimy kliknąć przycisk ADD i wskazać jego lokalizację na dysku komputera. Foldery, które dodamy przestaną być widoczne w eskploratorze Windows.

 

W celu przywrócenia folderu do stanu początkowego (widocznego) musimy ponownie uruchomić program (wpisując prawidłowe hasło zabezpieczające), następnie zaznaczyć folder, który chcemy ustawić jako widoczny i wybrać z menu przycisk Unhide.

Kędra Przemysław

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 25456 )
Array ( [docId] => 25456 )