Jak ustawić alarm dla ważnych maili

Data: 17-02-2017 r.

Już dwa razy mi się zdarzyło, że przeoczyłem zaproszenie kolegi, ponieważ w codziennym natłoku maili i spamu mail po prostu zginął. Czy istnieje jakiś trik w Outlooku, aby to się więcej nie zdarzyło? Jasne.

Aby mieć gwarancję, że nie przeoczymy maili od znajomych, ustawiamy wysyłanie specjalnych powiadomień. Robi się to tak:

  1. W odebranych trzeba znaleźć wiadomość od osoby, której maile nie mogą zostać przeoczone. Należy go kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać Reguły i Stwórz regułę.
  2. W następnym oknie przed nazwą nadawcy zaznaczyć kwadracik kliknięciem. Jeżeli chcemy ustawić sygnał akustyczny, to należy postawić haczyk przed Odtwórz wybrany dźwięk.
  3. Aby dodatkowo pojawiło się okno wskazówek, należy kliknąć w Opcje zaawansowane, Dalej i następnie w oknie powiadomień dla nowych elementów... W rozdziale poniżej kliknąć ten tekst. Wpisać wskazówkę, na przykład „WAŻNA WIADOMOŚĆ” i kliknąć OK. Po kliknięciu w OK alarm zostanie ustawiony. Jeżeli w przyszłości zostanie odebrany mail od ważnego nadawcy, to Outlook da znać dźwiękiem powiadomienia i oknem wskazówki.

Jak zmienić zdjęcie na ekranie startowym

Na ekranie startowym Windows 10, czyli tam, gdzie wpisuję hasło, od niedawna znajduje się zdjęcie, które w ogóle mi nie pasuje. Czy można samemu ustawić to zdjęcie?

To żaden problem. W tym celu przy pomocy kombinacji klawiszy Windows + I należy otworzyć Ustawienia i kliknąć na Personalizację i Ekran logowania. Dla tła wybrać wpis: Obraz. Następnie można wybrać dowolne zdjęcie, które się nam podoba.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 40047 )
Array ( [docId] => 40047 )