Jak ustawić alarm dla ważnych maili

Data: 17-02-2017 r.

Już dwa razy mi się zdarzyło, że przeoczyłem zaproszenie kolegi, ponieważ w codziennym natłoku maili i spamu mail po prostu zginął. Czy istnieje jakiś trik w Outlooku, aby to się więcej nie zdarzyło? Jasne.

Aby mieć gwarancję, że nie przeoczymy maili od znajomych, ustawiamy wysyłanie specjalnych powiadomień. Robi się to tak:

  1. W odebranych trzeba znaleźć wiadomość od osoby, której maile nie mogą zostać przeoczone. Należy go kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać Reguły i Stwórz regułę.
  2. W następnym oknie przed nazwą nadawcy zaznaczyć kwadracik kliknięciem. Jeżeli chcemy ustawić sygnał akustyczny, to należy postawić haczyk przed Odtwórz wybrany dźwięk.
  3. Aby dodatkowo pojawiło się okno wskazówek, należy kliknąć w Opcje zaawansowane, Dalej i następnie w oknie powiadomień dla nowych elementów... W rozdziale poniżej kliknąć ten tekst. Wpisać wskazówkę, na przykład „WAŻNA WIADOMOŚĆ” i kliknąć OK. Po kliknięciu w OK alarm zostanie ustawiony. Jeżeli w przyszłości zostanie odebrany mail od ważnego nadawcy, to Outlook da znać dźwiękiem powiadomienia i oknem wskazówki.

Jak zmienić zdjęcie na ekranie startowym

Na ekranie startowym Windows 10, czyli tam, gdzie wpisuję hasło, od niedawna znajduje się zdjęcie, które w ogóle mi nie pasuje. Czy można samemu ustawić to zdjęcie?

To żaden problem. W tym celu przy pomocy kombinacji klawiszy Windows + I należy otworzyć Ustawienia i kliknąć na Personalizację i Ekran logowania. Dla tła wybrać wpis: Obraz. Następnie można wybrać dowolne zdjęcie, które się nam podoba.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Biznesplan

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 40047 )
Array ( [docId] => 40047 )
Array ( [docId] => 40047 )