Jak ustawić harmonogram czasu korzystania z komputera

Autor: Kędra Przemysław
Data: 12-06-2012 r.

Jeżeli nie chcesz, aby Twoje dziecko zbyt długo przesiadywało przed komputerem - warto ustawić harmonogram określający w które dni, i o której godzinie może z niego skorzystać. Wystarczy skorzystać z kontroli rodzicielskiej wbudowanej w systemie Windows.

Aby założyć ograniczenia czasowe na korzystanie z komputera, należy przejść do menu Start i wybrać pozycję Panel Sterowania.

Następnie wybieramy funkcję Konta użytkowników i filtr rodzinny -> Kontrola rodzicielska.

W kolejnym kroku wybieramy konto użytkownika, który ma posiadać limity czasowe i zaznaczamy opcję Kontrola rodzicielska - włączone, egzekwuj bieżące ustawienia. Aby określić limity czasowe klikamy odnośnik Limity czasu wył. Zobaczymy tabelę z podziałem na dni tygodnia i godziny - zaznaczając kolejne pozycje, ustalamy, w które dni dostęp do komputera dla tego użytkownika ma być niemożliwy.

W systemie Windows XP, należy uruchomić konsolę systemową (Start -> Uruchom: cmd) i wpisać polecenie: net user Nazwa_konta /times:Pn-S,8AM-13PM. Należy określić nazwę konta użytkownika, dla którego nakładane jest ograniczenie czasowe oraz dni tygodnia i liczbę godzin, w których będzie on mógł korzystać z komputera.

Kędra Przemysław

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 25467 )
Array ( [docId] => 25467 )