Jak utworzyć dysk resetowania hasła

Autor: Kędra Przemysław
Data: 30-07-2012 r.

Co zrobić, gdy zapomnimy hasła umożliwiającego zalogowanie się do systemu Windows? Już teraz przygotuj dysk umożliwiający zresetowanie hasła użytkownika systemu Windows.

W systemie Windows Vista, oraz Windows 7 istnieje narzędzie umożliwiające stworzenie dysku, który kasuje hasło założone na konto użytkownika. Warto skorzystać z tego rozwiązania, aby nie mieć problemów w sytuacji, gdy zapomnimy hasła do logowania.

Aby utworzyć dysk musimy pracować na koncie użytkownika, który posiada założone hasło. Następnie przechodzimy do menu Start i wybieramy pozycję Panel Sterowania. Znajdujemy i klikamy na ikonę Konta użytkowników i filtr rodzinny. W opcjach kont użytkowników, wybieramy odnośnik Utwórz dysk resetowania hasła.

Należy wybrać dysk, na którym zostaną zapisane informacje o koncie użytkownika i kliknąć przycisk Dalej. W kolejnych oknach będziemy musieli podać hasło do konta użytkownika, na którym jesteśmy zalogowani.

Aby wykorzystać dysk, podczas okna logowania należy wybrać odnośnik Resetuj hasło. Pojawi się on podczas, gdy wpiszemy niewłaściwe hasło.

Kędra Przemysław

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 34170 )
Array ( [docId] => 34170 )

Array ( [docId] => 34170 )