Jak wgrać firmware nagrywarki

Autor: Kędra Przemysław
Data: 15-05-2012 r.

Jeżeli Twoja nagrywarka lub odtwarzacz DVD sprawiają problemy, np. nie wczytują płyt, występują błędy podczas nagrywania - nie musi to oznaczać, że przyszła pora na ich wymianę Oczywiście jeżeli używasz napędu przez dobrych kilka lat, rzeczywiście jedynym wyjściem może być zakup nowego urządzenia - warto jednak sprawdzić czy nie istnieje nowy firmware dla Twojego modelu sprzętu.

Firmware to nic innego jak wewnętrzne oprogramowanie, które zapewnia poprawną obsługę urządzenia. Co jakiś czas producenci dostarczają aktualizacje, która nie tylko usprawnia pracę urządzenia eliminując wykryte błędy, ale także nową funkcjonalność. Napęd może pracować szybciej, stabilniej, ale także obsługiwać nowe rodzaje nośników.

Aby sprawdzić posiadaną wersję firmware swojego napędu, potrzebna jest niewielka aplikacja o nazwie Nero Info Tool, dostępna tutaj

Po zainstalowaniu i uruchomieniu aplikacji Nero Info Tool poprosi nas o przeprowadzenie testu prędkości. Ten krok możemy pominąć klikając przycisk "pomiń test".

Jeżeli w komputerze mamy zainstalowanych kilka napędów - w aplikacji musimy wybrać ten, dla którego chcemy zdefiniować używany obecnie firmware (robimy to wybierając go z rozwijanej listy w prawym górnym rogu). Będąc w zakładce "Napęd" znajdziemy tam informacje o obsługiwanych rodzajach nośników, funkcjach napędu - najważniejsze będzie zapisanie numeru seryjnego, oraz wersji firmware.

 

Mając te dane, wystarczy skorzystać z wyszukiwarki Google i wpisać zapytanie w postaci: "numer seryjny + firmware", bądź przejść na stronę producenta i wybrać posiadany model sprzętu.

Wgrywanie nowego firmware sprowadza się zazwyczaj do kliknięcia jednego przycisku "start" i nie trwa zbyt długo. Pamiętać należy, aby podczas wgrywania oprogramowania nie zabrakło zasilania, ponieważ może to spowodować, że napęd nie będzie funkcjonował poprawnie i jedynym wyjściem będzie udanie się do serwisu lub zakup nowego urządzenia.

Kędra Przemysław

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 25371 )
Array ( [docId] => 25371 )