Jak wymienić baterię na płycie głównej

Autor: Kędra Przemysław
Data: 10-09-2012 r.

Jeżeli podczas uruchamiania systemu pojawiają się komunikaty związane z zegarem lub CMOS, oznacza to, że będziesz musiał wymienić baterię CMOS na płycie głównej. Zobacz w jaki sposób dokonać wymiany baterii na płycie głównej.

Bateria CMOS, znajdująca się na płycie głównej podtrzymuje ustawienia czasu systemu podczas wyłączonego zasilania. W przypadku problemów związanych z baterią CMOS - podczas uruchamiania pojawią się komunikaty ostrzegające na przykład "CMOS Settings Wrong". Oznacza to, że bateria jest wyczerpana i nie jest zdolna do podtrzymywania ustawień - należy ją wymienić.

Po nową baterię możemy udać się do zegarmistrza lub sklepu komputerowego. Potrzebna nam będzie bateria oznaczona jako CR2032 (zazwyczaj posiada napięcie około 3V).

W celu wymiany baterii, należy wyłączyć komputer, następnie otworzyć obudowę, aby dostać się do płyty głównej. Wymiana baterii jest bardzo łatwa - wystarczy ją lekko podważyć i wymienić na nową. Konieczne będzie ponowne ustawienie funkcji systemowych, np. zegara.

Kędra Przemysław

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 34222 )
Array ( [docId] => 34222 )

Array ( [docId] => 34222 )